Reklama

181. deň: Google Glass, poznáme cenu a aj dátum predaja

Drahomír Piok

Skype bude dostupný na webe a na svoj plynulý chod nebude potrebovať ani Flash. Okuliare od Googlu budú na predaj už od budúceho roka, no len pre „vyvolených“. iPhone dnes oslávil 5 rokov na trhu. Na službe eBay sa objavila celá dedinka z Toskánska.

Neprehliadnite ani tieto zaujímavé články o:

Google Nexus 7: špičková výbava za rozprávkovú cenu

Google Play rastie, na predaj sú už aj filmy, časopisy či seriály

Zeus bude Američan?

Best IQ Test: výčíslite svoj výkon ľahko a rýchlo

A nezabudnite sa aj zapojiť do našej novej súťaže o myš Microsoft Arc Mouse

Moja talianska dedinka

Z času na čas sa na známej a celosvetovej stránke eBay objaví nejaká zaujímavosť. Za 2 500 000 € čaká na záujemcov malá a neobývaná dedina v Toskánsku, ktorá je len zopár kilometrov od Florencie. Ak už teraz nedokážete odolať stačí len zavolať na číslo uvedené v inzeráte.

eBay, dedina na predaj

Skype v prehliadači

Vývoj aplikácie Skype pokročil a v najbližších týždňoch či mesiacoch ju už nájdete voľne dostupnú a použiteľnú v prehliadači. Jednoducho sa na oficiálnych stránkach spoločnosti prihlásite a môžete chatovať, telefonovať alebo videotelefonovať. Skype by mal fungovať aj bez potreby náročného Flashu.

Skype

iPhone má 5 rokov

Dnes je tomu päť rokov čo vypuklo šialenstvo okolo jabĺčkového telefónu. Jeho prvá verzia sa začala predávať 29. júna 2007. Telefón sa radikálne odlišoval od vtedajšej konkurencie a ponúkal v určitých ohľadoch aj slabšiu hardvérovú výbavu. Prvá verzia iPhonu ponúkala 3,5″ multidotykový displej, rozlíšenie 320 x 480 bodov, 16 GB pamäte, 412 MHz procesor, 128 MB RAM a 2 Mpx fotoaparát. Za najväčšie nedostatky sa považovala absencia 3G, GPS alebo nemožnosť nahrávania videa. Zo softvérového hľadiska to bol a je multitasking, bez podpori mms či základnej funkcie coyp-paste. Nižšie zobrazené video ukazuje reklamu na prvý iPhone.

Super okuliare od Googlu

Google Glass sa dostanú na širšiu verejnosť už budúci rok, avšak len v uzavrenej beta verzii. Vývojári ich získajú za 1 500 USD a môžu pre ne začať tvoriť prvé aplikácie a obsah. Do komerčného predaja sa dostane tento produkt až v priebehu roka 2014. Teda ak pôjde všetko podľa plánov, držíme Googlu palce. Podobné okuliare by sa mohli stať ďalším novým mílnikom.

O2 počúva svojich zákazníkov

Dostali sme tip na novinku ohľadom O2 nekonečných pušálov, a tak sme neváhali a pramo sa ich opýtali. Oficiálne vyjadrenie znie:

O2 počúva svojich zákazníkov a preto od 1.7. prináša v rámci O2 Paušál Platinum skutočne neobmedzené volania s SMS za 45EURteraz aj s 1000MB dát, všetko samozrejme bez viazanosti.

O2

Louis Vitton vám ukáže ako sa zbaliť

Zaujímavá a voľne dostupná flashová aplikácia sa objavila na stránkach výrobcu luxusných odevov, obuvy, cestovných tašiek a pod. Jednoducho a názorne ukáže majiteľom hriešne drahých kufrov ako sa čo najefektívnejšie zbaliť na dovolenku na Bora Bora či služobnú cestu do Dubaja.

Foto: digitaltrends.com, Skype

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.