Reklama

180. deň v technologickom svete: 3D, 3D, 3D

Dominik Fúsek

Dnešný prehľad správ zo sveta techniky je nabitý 3D technológiami. Okrem nich sa však dozviete aj o príchode populárnej a dlho očakávanej hry na systém od Microsoftu či prekonaní veľmi kuriózneho rekordu na Slovensku.

Za pozornosť ale rozhodne stoja aj ostatné dnešné články:

Sony VAIO Z má externú grafiku, ktorú necháte doma

Prenosný Vandal pre iOS

Testujeme aplikácie a hry pre OS Android (13. časť)

Trojica HP-čiek so srdcami od AMD

Netgear Wi-Fi Extender

Slabý dosah Wi-Fi?

Pokiaľ sa doma pripájate cez bezdrôtové LAN pripojenie, ale nestačí vám jeho dosah, toto príslušenstvo vám pomôže. Netgear Universal Wi-Fi Range Extender WN3000RP jednoducho pripojíte do elektrickej zásuvky a o rozšírenie siete sa už postará sám. Otázne je, či si za 60 € nekúpite radšej ďalšie dva routre.

Sthreeam

3D foťák na iPhone?

Áno. Stačí do jeho konektora pripojiť druhú kameru a o 5 Mpx statické či VGA/30 fps dynamické priestorové obrázky máte postarané.

Panasonic Locus line

Krása a precízne spracovanie

Tak táto dizajnová lahôdka snáď ani nepotrebuje komentár. Dodajme len, že notebooky Panasonic Locus line S10 a N10 pravdepodobne nikdy neopustia japonský trh.

Adastra

Vesmírna loď?

Možno vyzerá, akoby nebola vyrobená na tejto planéte, v skutočnosti je to len originálna a treba poznamenať, že veľmi luxusná jachta. Cenou sa výrobca nepochválil.

LOFAR

Hviezdy ako na dlani

V Holandsku vyrástol najväčší teleskop na svete. Kvality LOFAR-u by nám mali umožniť pozrieť sa do vesmíru ešte hlbšie. Viac na gizmodo.com.

LG Giles okuliare

Krajšie 3D okuliare

Ak si potrpíte na štýl, zrejme vám nudné jednofarebné 3D okuliare súčasnosti veľmi nevyhovujú. Spoločnosť LG v spolupráci s britským návrhárom Gilesom Deaconom predstavila dizajnovú kolekciu pasívnych okuliarov. Oslovili vás? Tak už len 1 000 € za nový Cinema 3D televízor a môžete sa z nich tešiť.

Pic3D

3D na každom 2D displeji

Čo sme ešte nedávno považovali za nemožné, je dnes ľahko realizovateľné. Ak na ľubovoľný 2D displej nanesiete Pic3D film, získate 3D displej nevyžadujúci okuliare. Nejde o paralaxnú bariéru, ale o tzv. lentikulárne šošovky. Rovnaký princíp sa využíva aj pri tlači obrázkov, ktoré z roznych uhlov vyzerajú inak. Pic3D sľubuje až 90 % priehľadnosť a pozorovacie uhly až 120°.

Angry Birds WP7

Angry Birds na Windows Phones

Po niekoľkých mesiacoch čakania sa na WP7 Marketplace objavila populárna hra, ktorá už dávno dobyla aj ostatné platformy. Aplikácia je spoplatnená sumou 3 $.

Optický kábel

Nový slovenský rekord

Trochu kurióznym rekordom sa pochválil telekomunikačný operátor Antik. Dokončením výstavby rýchlej siete v Čiernej nad Tisou sa zaslúžil o titul vlastníka „najjuhovýchodnejšej optickej siete na Slovensku“. Obyvatelia tohto mesta si teda môžu užívať rýchlejšie pripojenie, nás ostatných zasa môže tešiť, že optika už nie je výsadou veľkých miest.

Foto: en.akihabaranews.com, engadget.com, geekygadgets.com, gizmodo.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.