Reklama

179. deň v technologickom svete: Ekologická 3D tlačiareň

Drahomír Piok

V dnešnom prehľade správ bude dominovať Google s novinkami o prehliadači Chrome, kde prinesie video chat a oznámením, že  jeho autá môžu jazdiť bez ľudsej osádky. Facebook rastie ako z vody a už prekonal ďalší míľnik v počte zaregistrovaných používateľov. Navigácia TomTom pripravila novú aplikáciu pre vyhnutie sa nepríjemným zápcham a na záver 3D tlačiareň, ktorá potrebuje haldy piesku.

Nezabudnite si prečítať dnes aj naše hlavné články:

Prenosná zvuková karta Asus Xonar U3

Udica s kamerou spraví rybačky zaujímavejšími

Samsung má aplikácie na sledovanie TV v mobile a nové aplikácie do TV

Sharp Postavil svoj prvý ekodom

facebook

Facebook má bližšie k miliarde používateľov

Správy o tom, že najväčšia sociálna sieť sveta má stále čoraz viac zaregistrovaných používateľov nie sú ničím výnimočným. Veď je predsa prístupný v 190 krajinách sveta a každý mesiac sa na služby prihlási nových 20 miliónov ľudí. Momentálne presiahol počet 750 miliónov! Sám som zvedavý kedy tento fenomén dobije hranicu jednej miliardy. V súčasnosti je na Facebooku 500 miliónov aktívnych účtov a 50% z nich sú online každý deň. Priemerný používateľ má 130 priateľov.

google

Autopilot od Googlu

V našom piatkovom článku o technologickom svete sa objavila informácia o automatizovaných systémoch, ktoré vedia riadiť auto aj v bežnej prevádzke. Ten systém predstavila automobilka Volkswagen, no Google má vlastný. Ten s ním už najazdil tisíce kilometrov po amerických cestách. Zákonodarcovia v americkom štáte Nevada dovolili prevádzku takýchto vozidiel bez aktívnej pozornosti ľudskej osádky. Reálne by ste si mohli za volantom čítať dennú tlač alebo dospať skoré ráno. Google svoj systém testuje v autách Toyota Prios s naištalovanými inteligentnými snímačmi okolia a GPS.

chrome

Chrome videochat

Google tento týždeň oznámil prostredníctvom vývojárov, že v najnovších prehliadačoch Chrome bude zabudovaná aj funkcia videochatu. Základom pre to bude Google WebRTC, ktorý poskytuje o spracovanie hlasu a videa s použitím HTML a JavaScriptu v reálom čase. Použité budú audio formáty s vysokou a nízkou kvalitou ISACA a iLBC. Pre video sa bude používať kodek VP8. Ukážok v praxi sa dočkáme v najbližších vývojárskych verziách prehliadača Chrome.

tom tom

TomTom sa pomôže vyhnúť zápcham

Ak nenávidíte zápchy v mestách, ale aj mimo nich, spoločnosť TomTom pripravila nové vylepšienie navigačného softvéru pre iPhone. S názvom HD traffic pokrýva všetky cesty prvej a druhej triedy, no, bohužiaľ, pre nás je toto rozšírenie funkčné iba v USA.

Solárna Eko 3D tlačiareň

Na trhu sú už dostupné 3D tlačiarne, ktorých cena dosahuje zatiaľ astronomické sumy. Vynálezca Mrkus Kayser si povedal dosť a vytvoril si vlastnú. Poňal svoj nápad svojsky a všetko čo k tlači potrebuje je slnko a piesok, veľa piesku. Celý stroj je napájaný solárnou energiou a slnečné lúče využíva aj pre samotnú „tlač“. Cez obrovské zväčšovacie sklo sa lúče sústredia do jedného bodu a piesok doslova pečú. Pre názornú ukážku doporučujem vzhliadnutie priloženého videa.

Foto: engadget.com, geeky-gadgets.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.