Reklama

178. deň v technologickom svete: HTC EVO 3D mieri do Európy

Dominik Fúsek

Aj dnes sa toho v technologickom svete udialo neúrekom. Prinášame vám okrem klasických noviniek z rána aj pohľad na HTC s 3D displejom aj pre Európu, majiteľov LG Optimus One poteší aktualizácia na Android 2.3, handsfree dáždnik, 3D okuliare pre deti, držiak všetkého možného pre počítač či hernú konzolu a množstvo iných noviniek.

Nezabudnite si ale pozrieť aj novinky z dnešného rána:

Najmenším foťákom na svete s výmennými objektívmi je Pentax Q!

Sony Ericsson txt: Načo je nám smartfón?

Testujeme aplikácie a hry pre iOS (16.časť)

Archos ponúkne špičkové tablety za rozumnú cenu

HTC EVO 3D

EVO 3D aj pre Európu!

Vlajková loď HTC mala byť pôvodne určená len pre americký trh, to sa však dnes zmenilo. Špičkového 3D smartfónu, konkurenta LG Optimus 3D, sa dočkáme aj v Európe, a to pravdepodobne už začiatkom júla. Cena bude mierne vyššia než u odľahčenej 2D verzie (HTC Sensation), za príplatok dostanete nielen 3D fotoaparát/videokameru, ale aj autostereoskopický displej, ktorý nevyžaduje žiadne okuliare.

LG Optimus One

LG Optimus One dostáva Android 2.3

Dlho očakávaná aktualizácia je tu. Zatiaľ síce len v Rumunsku, to však od nás nie je až tak ďaleko. Slováci by sa mali dočkať v najbližších dňoch.

Firebox TRAMP-it Jump Shoes

Ja si vyskočím…

Ak máte približne 110 € navyše, môžete si vyskočiť aj vy. Umožnia vám to „tulácke“ topánky TRAMP-It Jump Shoes.

DreamGEAR TriMount

Príslušenstvo pre vybavených hráčov

Pokiaľ ste šťastným vlastníkom viacerých herných konzol a pohybových ovládačov s nimi spojených, toto príslušenstvo je určené práve vám. dreamGEAR TriMount eliminuje problémy s neustálym hľadaním a montovaním senzorov, na jednom stojane združuje ovládače pre Nintendo Wii, Xbox 360 i PlayStation 3. Za chvíľu za nás budú počítače už aj hrať a my sa budeme len pozerať… Cena 20 €.

iPad ako pohár?

Je známym faktom, že výrobcom príslušenstva pre výrobky Apple nechýba kreativita. Naposledy vymysleli stojan pre iPad, ktorý sa tvári ako pohár a môžete ho teda umiestniť do držiakov na nápoje, napríklad v aute. Gadget funguje tiež ako puzdro.

BackPack Umbrella

Dáždnik v štýle hands-free

Pokiaľ chodievate pešo a s plnými rukami, iste vás zvyknú „potešiť“ dažďové kvapky. Ako potom držať dáždnik? Jednoducho – no predsa si ho prehodiť cez plecia. Dáždnik na chrbte drží pevne a môžete ho pohodlne zložiť a schovať do tašky, s ktorou je spojený.

Dolby detské okuliare

3D aj pre deti

Spoločnosť Dolby predstavila 3D okuliare pre deti. Tie používajú rovnakú technológiu, ako ich dospelácka verzia, hlavná výhoda je inde – pre mladých divákov sú omnoho pohodlnejšie.

Počítač v kufri

V dobe all-in-one počítačov až tak neprekvapí, predsa je tento koncept zaujímavý. Vy by ste si snáď nechceli svoj supervýkonný desktop brať všade so sebou?

Blikajúce obaly

Obchodníkom zjavne dochádzajú nápady, ako nás prinútiť ku kúpe ich tovaru. Naposledy si vymysleli svetielkujúce obaly výrobkov. Obal vyrobený špeciálnou tlačovou technológiou obsahuje samotné svetielka a prijímač energie, v regáli bude zdroj. Po vložení do nákupného košíka efekt prestane. Obchody už teda nebudú ako vianočný stromček blikať „len“ od októbra po december, ale celý rok.

Foto: firebox.com, geekygadgets.com, HTC, LG

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.