Reklama

174. deň v technologickom svete: železnice budúcnosti

Dominik Fúsek

Ani dnes sa technologický svet nezastavil a máme pre vás množstvo noviniek. Orange UK objavil efektívny zdroj ekologickej energie, na trh sa dostáva nová generácia tabletov, rovnako ako prvé notebooky s operačným systémom Google Chrome. To je malá ochutnávka dnešných noviniek.

Boogie Board

Nová generácia tabletov

Jednoduché tablety Boogie Board dorazili aj na náš trh. Nie, žiadny dvojjadrový procesor ani Android nepotrebujú, tieto prístroje slúžia len na zapisovanie poznámok, napríklad namiesto lepenia štítkov na monitor. Za 40 € môžete urobiť radosť sebe i prírode.

Ostrich Pillow

Dospávanie počas prestávky

Pokiaľ ste si zvykli vyrovnávať deficit spánku počas pracovnej prestávky, toto vrece bude pre vás ideálnym doplnkom. Inšpirované pštrosmi strkajúcimi hlavu do piesku, vrece údajne ponúka teplé a pohodlné prostredie pre pár minút driemania. Nevhodné pre klaustrofobikov.

Orange Sound Charge tričko

Nabíjajte smartfóny aj na festivaloch

Pokiaľ radi navštevujete hudobné festivaly, táto novinka vyvinutá britským Orangeom je práve pre vás. V dobe jednodňových smartfónov je ich nabíjanie poriadny problém, zvlášť ďaleko od elektrickej zásuvky. S týmto tričkom je to ale hračka – predný panel na základe piezoelektrického javu premieňa zvukové vlny na elektrickú energiu, z ktorej pripojený prístroj nabíja.

Samsung Series 5 Chromebook

Chromebooky mieria do Európy

Zajtra sa v niekoľkých krajinách starého kontinentu začnú predávať prvé notebooky Samsung Series 5 s operačným systémom Chrome OS. Za 399 € dostanete 12“ HD displej, procesor Intel Atom N570, 2 GB RAM, 16 GB SSD a za príplatok 50 € aj 3G modul. Vycestovať by ste však museli minimálne do Nemecka, dostupnosť u nás nie je známa.

PCI Express

Súboj rýchlostí pokračuje

USB 3.0, SATA III alebo Thunderbolt? Medzi superrýchle rozhrania už môžeme pripočítať aj PCI Express. Oznámený bol totiž vývoj nových PCI Express káblov, ktoré budú dosahovať rýchlosť až 32 Gb/s! Na ich použitie v praxi si však ešte nejaký čas počkáme.

Na záver pohľad do možno nie až tak vzdialenej budúcnosti. Každý vie, že železničná doprava patrí medzi tie najekologickejšie. Je však minimálne jeden spôsob, ako ju ešte zefektívniť. Čo keby vlaky vôbec nezastavovali a namiesto toho by okolo nich obiehali pohyblivé železničné stanice? Pozrite sa, ako by to podľa návrhárov malo v praxi fungovať.

Foto: engadget.com, geekygadgets.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.