Reklama

173. deň v technologickom svete: Angry Birds a letný pignik

Drahomír Piok

Dnes si v našej dennej rubrike posvietime aj na koncept auta, ktoré je takmer celé z bambusu. Sandisk pripravil nové SSD úložiská s ohromnou kapacitou, spoločnosť Rovio ukázalo trailer pre najnovšiu edíciu Angry Birds. Ďalej sa pozrieme na ohromný gadget s názvom Wawe Jet, v spomalenom zábere uvidíte výstrel z tanku a to stále nie je všetko.

Phoenix auto

Auto, ktoré zhnije?

Jeden z fínskych návrhárov, ktorý je zaťažený na organické materiály a prevažnú časť jeho nákresov tvorí nábytok, navrhol auto. Nie je to však obyčajný koncept, celá konštrukcia je z ratanu a bambusu. Kto vie ako by sa v takom aute jazdilo a za aký dlhý čas by doslova zhnilo v garáži. Autor ale dodáva, že by bolo lacné na výrobu a neškodilo by životnému prostrediu. Veď ako by aj mohlo keďže zatiaľ nemá žiaden motor. Kto vie, možno už aj ten navrhol z podobného materiálu :).

Sandisk SSD

„Obrovské“ SSD

Spoločnosť Sandisk pripravila pre výrobu svoj nový rad Lighting. Ten bude obsahovať disky s veľkosťami 100 GB až neuveriteľných 800 GB. Všetky veľkosti diskov budú dostupné jak v 2,5“ verzii pre notebooky, tak v štandardnej 3,5“ pre stolné počítače. Taktiež sú navrhnuté tak, aby sa ľahko integrovali do serverových systémov bez nutnosti zmeny existujúcich aplikácií. Bohužiaľ, nie sú dostupné informácie o ich predaji a ani cene, ale treba očakávať, že lacné určite nebudú.

Motorček pre kajak, surf…

Wawe Jet je pohon do vody, ktorý môže byť naištalovaký ku kajakom, surfom alebo k čokoľvek inému. Motor je napájaný klasickou Li-Ion batériou, ktorá má výdrž približne pol hodiny. Výkon je stále rovnaký a nedá sa regulovať, no nápad takéhoto surfu sa niektorým surfistom veľmi páči. Ľahšie by doplávali k vlnám , a tak by si viac užili samotnú jazdu.

Samsung vs Apple

Samsungu šialený návrh neprešiel

Po tom, čo Apple zažalovala Samsung z porušovania ich patentov, hlavne v oblasti dizajnu, ale aj balenia, dostal manažment Samsungu šialený nápad. Vo svojich mimosúdnych rokovaniach požadovali prístup k novému iPhonu 5 a iPadu 3 práve kvôli tomu, aby sa náhodou nestalo, že budú ich výrobky vyzerať podobne.  Ako sa dalo čakať Apple ich nápadu nevyhovel a spor pokračuje ďalej na amerických súdoch.

Ruský T90

Toto video, ktoré názorne ukazuje výstrel z ruského tanku T90 tretej generácie, je zachytené 18 000 snímkami za sekundu. Vďaka tomu je vidieť aj na okamih smrteľný 125 mm „šrapnel“ vychádzajúci hlavne z tanku a ohnivú guľu, ktorá vznikla zaním. Pri nahrávaní bola použitá kamera Photron.

Nový Angry Birds

Angry Birds sa dočkali svojho ďalšieho pokračovania. Vývojári nezaháľajú a stále prinášajú nové diely a dobrodružstvá vtákov, ktoré neustále prichádzajú o svoje vajcia. Neboli publikované zatiaľ žiadne konkrétne informácie o novom pokračovaní, no možno sa v Angry Birds Seasons: Summer pignic chystá malá zmena. Z traileru môžeme predpokladať , že pre dokončenie celej úrovne nám bude musieť stačiť tentoraz iba jeden vták.

Foto: geeky-gadgets.com, thetechscoop.net

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.