Reklama

15,6-palcová štýlovka od Samsungu žiari farbami

Števo Porubský

Samsung si pred začiatkom školského roka pripravil zaujímavý kúsok v podaní 15,6-palcového notebooku s hranatým dizajnom a žiarivými farbami. Novinka je síce poriadne veľká, ale svojou výbavou a hlavne dizajnom vyčnieva spomedzi klasických notebookov vo svojej triede.

 Samsung series 3 300V

Cieľovým „publikom“ novinky z dielne Samsungu sú študenti a študentky. Model Série 3 300V má výrazne hranatý dizajn a okrem klasických farieb ako strieborná a čierna bude v predaji i v červeno-ružovej, modrej, oranžovej a svetlo-striebornej farbe. Farby ale výrobca nepoužil na celom šasi, ale len na veku displeja a klávesnici. Ostatná časť je biela! Takto je notebook zaujímavo kontrastný a nejedno oko sa naň zahľadí. Rozmery novinky sú 366,9 x 240 x 29,9 ~ 31,6 mm a hmotnosť presahuje 2,4 kg. Medzi mobilné zariadenia ho teda nemožno zaradiť ani náhodou, no odniesť ho odnesiete. Výrobca sa však pochválil výdržou 5 200 mAh batérie, ktorá vraj vydrží 9 hodín. V reáli sa ale uspokojíte aj s polovičnou hodnotou, ktorá znie reálnejšie.

 Samsung series 3 300V

Na slovenskom trhu sa objaví zatiaľ len s procesorom Intel Core i3-2310M s taktom 2,1 GHz a 4 GB RAM pamäťou, no snáď k nám dorazí aj vrcholná výbava s procesorom Core i7. O grafický výkon sa stará dedikovaná grafika nVidia GeForce GT520M, no pre šetrenie energie je notebook vybavený i technológiou nVidia Optimus, ktorá vie automaticky prepínať medzi dedikovanou a integrovanou Intel HD grafikou. Pochvalou pre Samsung je možnosť zvoliť si buď lesklý alebo matný 15,6-palcový displej s rozlíšením 1 366 x 768 bodov a LED podsvietením. Nechýba mu ani DVD mechanika, Bluetooth, Wi-Fi, USB a HDMI konektory. Dodávať sa bude so 64-bitovým  OS Windows 7 Home Premium a na rýchlejší štart využijete i technológiu Samsung Fast Start. Tá by mala nakopnúť systém omnoho rýchlejšie. Cena novinky sa bude pohybovať okolo 600 €.

 Samsung series 3 300V

Foto: Samsung

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.