Reklama

1,5 GHz dvojjadro a 1930 mAh batéria v mobile za 215 €?

Dominik Fúsek

Čínsky, a treba podotknúť zatiaľ neznámy, výrobca mobilov Xioami šokoval svet. Na rozdiel od svojich krajanov, jeho model Xioami Phone nie je žiadny jednoduchý dual-SIM s hardvérom, ktorý ledva utiahne operačný systém. Výrobca do svojho modelu natlačil hardvér, ktorý mu môžu ticho závidieť aj giganti ako Samsung či Apple. Ale za tú cenu?

Xioami Phone

Smartfóny neustále zrýchľujú a zavedenie prvého dvojjadrového procesoru s taktom 1,5 GHz bolo len otázkou času. V tabletoch sa vlastne tak už stalo (Archos ponúkne špičkové tablety za rozumnú cenu), nikto však nečakal, že s prvým takto výkonným smartfónom príde neznáma čínska firma. Predsa sa to stalo a Xioami Phone je prvým mobilom s dvojjadrovým procesorom Qualcomm MSM8260, taktovaným na 1,5 GHz. Grafické operácie bude mať na starosť nemenej výkonná GPU Adreno 220. Špičkové hodnoty dosahujú aj pamäte, 1 GB RAM a 4 GB Flash sú vysoko nad priemerom. Operačným systémom je MIUI OS, ide však len o prezlečený Android 2.3.5. Pozeráte sa naň cez 4“ FWVGA (854 x 480 b.) displej z dielne Sharpu.

Xioami Phone

Samotné zariadenie bude vyrábať spoločnosť Foxconn, jeden z hlavných dodávateľov Applu. V zadnej stene sa nachádza 8 Mpx/F2,4 fotoaparát, vpredu zasa tri Android tlačidlá a jedno programovateľné. Prítomnosť Bluetooth, Wi-Fi, GPS, GSM a 3G je samozrejmosťou, to sa ale nedá povedať o podpore ruského satelitného navigačného systému GLONASS. Určite poteší aj veľká 1930 mAh batéria, sľubujúca prijateľnú výdrž. Najväčším šokom je ale cena. Xioami Phone nebude stáť ani tisíc, ani sedemsto, ani päťsto eur, hoci by toľko stáli ekvivalentné prístroje konkurencie. Jeho cena je 310 $ (215 €)! V predaji bude aj ďalší, ešte lacnejší variant s 1,2 GHz procesorom. Predobjednávky v USA začínajú už budúci týždeň, predaj v októbri. Dostupnosť u nás nie je známa.

Zdroj a foto: engadget.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.