Reklama

149. deň: Galaxy S III bude mať aj iný dizajn, podobný Galaxy S II

Drahomír Piok

Antik spúšťa na Slovensku unikátnu televíziu, ktorá bude po celý čas vysielať krb! LG plánuje budúci rok spustiť predaj OLED televízií s rozlíšením 4K. Mobilný telefón od tej iste značky s Full HD displejom sa dočkáme koncom tohto alebo začiatkom budúceho roka. Angry Birds sa dočkali a majú vlastný zábavný park. Bude mať Facebook vlastný prehliadač?

Nenechajte si ujsť:

Toshiba AT300: plná výbava v tenkom hliníku

Sony aktualizuje Vaio, osloví viac zákazníkov

Nový kompakt od Pentaxu si upravíte podľa svojich predstáv

Testujeme aplikácie a hry pre iOS (64.časť)

Prevezme Operu Facebook?

Facebook už dorástol na obrovskú korporáciu a skupuje jednu spoločnosť po druhej. Zatiaľ síce túto správu nekomentoval, no šušká sa, že napríklad po Gowalle či Instagrame si brúsi zuby na prehliadač Opera. Predovšetkým aj kvôli kvalitnej mobilnej aplikácii, kde má Facebook veľký záujem vytvoriť vlastný portál k svojim službám.

Facebook Opera

LG OLED TV s rozlíšením 4K

Po nedávnom predstavení OLED TV v Monaku a určení predaja do druhej polovice tohto roka aj na Slovensku za sumu 8 000 až 10 000 € je na pláne ďalšia novinka. Budúci rok sa aktualizuje OLED TV v nešpecifikovanej uhlopriečke na rozlíšenie 4K.

LG OLED TV

Full HD displej v mobile od LG

Ďalšia správa od spoločnosti LG hovorí o predstavení displeja, ktorý na 5″ dosahuje Full HD rozlíšenie a je možné ho inštalovať do mobilných zariadení, teda smartfónov. Displej je stále typu LCD a špecifikácia rozlíšenia 1 920 x 1 080 bodov sa dosiahla technológiou AH-IPS (Advanced High Performance In-Place Switching). Jemnosť alebo hustota pixelov dosahuje 440 ppi a raster už nie je možné rozoznať ľudským okom. Prvého telefónu s týmto displejom sa dočkáme snáď ešte v druhej polovici roka. Sám som zvedavý aký hardvér a batéria bude poháňať „monštrum“ s podobným displejom.

LG Full HD

Unikátna televízia od Antiku

Slovenská spoločnosť Antik spustila minulý týždeň vlastnú televíziu, ktorú len tak niekde nenájdete. Tzv. TV Piánko vysiela len obraz horiaceho krbu a pritom púšťa zvuk praskajúceho dreva alebo inú relaxačnú hudbu. Zvuk si je možné vybrať. Televízny signál je v HD kvalite. TV stanica je určená ľudom, ktorí prídu domov uponáhľaní či unavení a nechú pozerať reality show, správy plné nepokojov či iné filmy.

TV Pianko

Angry Birds majú vlastný zábavný park

Tak a dočkali sa. Spoločnosť Rovio vytvorila fenomén, ktorý sa nedá zastaviť. Možno ste už videli reproduktory v tvare naštvaných vtákov, ktoré máme na test, no vo Fínsku vznikol vlastný malý zábavný park s atrakciami. Žeby nová konkurencia Disneylandu?

Samsung Galaxy S III v inom dizajne

Zatiaľ najúspešnejší Android smartfón Samsung Galaxy S II sa dočkal mnohých modifikácií, no je isté, že Samsung Galaxy S III čaká podobný údel. Prvej výhody sa dočkal japonský operátor NTT Docomo, ktorý dostane model s 2 GB RAM. Domáci juhokórejský trh vraj dostane LTE verziu, ktorá sa podobá staršej verzii, Galaxy S II. Oproti klasickému modelu SGS III má väčší displej, ale aj rozmery. Avšak pre upozornenie, nejedná sa o oficiálne informácie, takže obrázok môže byť aj dielom šikovného Photoshopu.

Samsung Galaxy S III LTE

Foto: Techbox, LG, Antik, geeky-gadget.com,

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.