Reklama

143. deň: Facebook znova mení podobu profilov

Drahomír Piok

Facebook pokračuje v evolúcií profilov a znovu ich inovuje. Timeline prejde redizajnom. Ak ste niekedy túžili po štýlovej elektrickej armatúre do kúpeľne, prvé funkčné novinky sú na trhu. Zdá sa, že stále populárnejší webový prehliadač Google Chrome prekonal kráľa Internet Explorer. Kickstarter znova ukazuje výnimočný projekt s názvom Chameleon, ktorý je určený pre Android tablety. Rad Eluga od Panasonicu sa rozšíri o nový tablet.

Nenechajte si ujsť:

Nový Sony alfa s číslom 37 s lepším čipom a výklopným displejom

Maximálna lenivosť alebo inak Honda UNI-CUB

Päť dôvodov prečo si vybrať novú Nokiu Lumia 610

Facebook opäť zmení profily

Približne pol roka sa používa nová verzia Timeline profilu, ktorú však doteraz nemá aktivovanú každý registrovaný používateľ a už prichádza novšia. Redizajn sa týka najmä oblasti titulnej fotografie, kde sa údaje preskupia a niektoré budú zobrazované priamo na fotografii, čo ich môže aj značne zneprehľadniť.

Facebook Timeline

Nová podoba

Facebook Timeline

Súčasná podoba

Chameleon na obrazovky Android tabletov

Nový projekt na známom portáli kickstarter.com je trošku zvláštny. Ako celok je vlastne hotový a tvorca len testuje či ľudia majú o také niečo záujem, prípadne doladí niektoré „muchy“. Chameleon je domáca obrazovka, ktorá sa bude automaticky prispôsobovať vášmu dennému režimu. Teda vždy na prehľadnej, vami usporiadanej ploche nájdete widgety či aplikácie, ktoré sa môžu meniť automaticky podľa GPS alebo Wi-Fi siete, na ktorú ste pripojený. Napríklad ráno používate tablet inak ako v práci alebo následne poobede doma. Svoje profily si samozrejme nastavíte sám.

Chameleon

Panasonic Eluga Tablet

Nový tablet od Panasonicu, ktorý bude zatiaľ predávaný pod hlavičkou operátora NTT Docomo ponúkne 1,2 GHz dvojjadrový procesor, 1 GB RAM alebo operačný systém Android 4. Tablet bude dostupný v lete, no zatiaľ len v Japonsku.

Chrome vedie na IE

Podľa štatistiky serveru StatCounter prekonal v týchto dňoch prehliadač Google Chrome stálu jednotku na trhu Internet Explorer. Oba sa v súčasnosti pohybujú tesne okolo hranice 32% používateľov. Zdá sa, že jednoduchý prehliadač, ktorý funguje len od roku 2008 si získal obrovskú popularitu medzi používateľmi. Google Chrome navyše stále stúpa, zatiaľ čo Internet Explorer za posledné roky na svojom podieli len klesá.

Graf

Zabudnite na vodovodné kohútiky

Elektronika sa dostáva pomaly, ale iste všade. V kúpeľni, konkrétne vo vani môže ušetriť množstvo problémov. Spoločnosť Kaldewei ponúka elektronickú armatúru, vďaka ktorej si môžete na ovládacom paneli presne nastaviť teplotu vody, automatické naplnenie vane alebo aj jej vypustenie. Teplotu vody, ktorú môžete regulovať po 0,5°C môžete ovládať aj pri sprche.

Kaldewei

Foto:StatCounter, mashable.com, Kaldewei

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.