Reklama

1428: Shadows over Silesia - videohra, ktorá bude prístupná pre nevidiacich

Zdroj | 1428.Shadows
Michal Spiegel
Zdroj | 1428.Shadows
Zdroj | 1428.Shadows

Videohry sa stávajú čoraz prístupnejšími a pridávajú nové možnosti, ako si ich môže zahrať skutočne každý. Novinka 1428: Shadows over Silesia má byť prvou hrou pre PC, ktorá má byť plne prístupná pre nevidiacich.

Pred dvomi rokmi vyšla hra Last of Us Part II, ktorá dostala titul „najprístupnejšia“ hra na trhu a ktorá umožňovala kompletné prejdenie aj nevidiacim hráčom. Podarilo sa to vďaka audio napovedám a čítaniu jednotlivých textov. Konzultanta hre v Naughty Dog robil reálny nevidiaci.

1428: Shadows over Silesia je tak jednou z mála hier pre PC hráčov, ktorú si môžu zahrať nevidiaci a získať unikátny zážitok z hrania.

Pôjde o akčnú historickú adventúru, ktorá umožní vychutnať si zážitok z príbehu, dialógov, preskúmavania prostredí, ale tiež zo stealth častí a súbojov.

Pozrite si

The Last of Us Part II – dychberúci herný zážitok s najvyspelejším príbehom

Hra ponúkne kompletné predčítanie všetkých textov v hre vrátane záznamov v denníku a inventára. Nebude chýbať podpora pre čítačky obrazovky, možnosť preskakovať v texte dopredu aj dozadu či hlásenia, ktoré komunikujú vzdialenosť od cieľa.

Revolučnou funkciou má byť sonar, ktorý umožní nevidiacim orientovať sa v priestore prostredia. Zaujímavé je, že celý projekt hry 1428: Shadows over Silesia vyvíja jeden programátor a dizajnér spolu s externými spolupracovníkmi.

Hra vyjde 6. septembra 2022 na Steame pre Windows PC. Demo vyjde toto leto a do budúcna sa plánuje aj konzolová verzia. Viac informácií o tomto dôležitom hernom titule sa môžete dozvedieť na oficiálnej stránke hry alebo na verzii stránky pre nevidiacich.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.