Reklama

130 kilometrov zadarmo a štýlovo? Brekr chce urobiť z nudného dochádzania zábavu

Zdroj | Brekr
Stanislav Vinc
Zdroj | Brekr
Zdroj | Brekr

Sféra elektrických bicyklov, skútrov a motoriek zažíva zlaté časy a vďaka záujmu zo strany verejnosti sa na svet dostávajú aj také modely, značky a dizajny, ktoré by v predchádzajúcich rokoch nemali šancu uzrieť svetlo sveta.

Taký je aj príklad elektrického mopedu Brekr Model B predstaveného ešte v roku 2019, na ktorý výrobca teraz nadväzuje elektrickým bicyklom Model F s veľmi podobným dizajnom.

Zdroj | Brekr
Obsah pokračuje pod reklamou

Novinka vychádza priamo zo spomínaného mopedu a tak sa automaticky radí do cyklistickej kategórie fatbike, hoci vyčnieva aj z tej. Kým v nej sú väčšinou využívané 20″ kolesá, Brekr pre Model F vyvinul vlastné 22″ kolesá. Za hlavu jeho inžinieri zahodili aj „mastnú, špinavú a hlučnú“ reťaz, ktorú nahradili hnacím remeňom.

Nábojový motor s automatickým preraďovaním sa majú spolu s veľkými kolesami postarať o nesmierne hladkú jazdu. Elektromotor sa dá do pohybu hneď s prvým šliapnutím do pedálov a keďže jeho sedlo ponúka priestor pre dve osoby, utiahnuť dokáže záťaž až 160 kilometrov.

Bicykel ponúka aj voliteľnú konektivitu, ktorá vám môže pomôcť ochrániť ho pred krádežou. Prípadných zlodejov však nebudete naháňať sami, Brekr uvádza, že na túto úlohu nasadí vlastných lapačov.

Model F si bude možné objednať v rôznych farebných verziách, aj s rôznymi batériami. Štandardná batéria s kapacitou 540 Wh má ponúkať dojazd 35-60 kilometrov. Väčšia 700 Wh batéria ponúkne dojazd 45 až 75 kilometrov, no ak si bicykel prepnete do režimu „eco“, dosiahnuť môžete aj 100-130 kilometrov.

Brekr s predstavením novinky spustil predaj úvodnej limitovanej verzie, z ktorej bude vyrobených iba 20 kusov, ktorú si cení na 3 345 €, resp. zľavnených 2 995 eur. Ak vám namiesto augusta/septembra neprekáža počkať do októbra/novembra, za 2 945 eur si môžete objednať verziu First Edition. Po vypredaní týchto verzií pôjde niekedy v priebehu štvrtého kvartálu budúceho roka do predaja aj štandardná verzia.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.