Reklama

128. deň: Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji vo vašom telefóne

Drahomír Piok

Nainštalovali ste si už aplikáciu, s ktorou budete mať výborný prehľad nad prebiehajúcimi majstrovstvami sveta v hokeji? Hodiny Peeble, ktoré sa tešia obrovskému záujmu budú oficiálne spolupracovať s aplikáciou RunKeeper. Výrobcovia elektromobilov sa dohodli na novom štandarde nabíjania batérií.

Určite neprehliadnite:

Odolné Panasonic tablety s Androidom a Windowsom naživo

Prvý Sony ultrabook s klasickou chybičkou

Testujeme aplikácie a hry pre iOS (61. časť)

Philips zaútočí na lacné androidy podporou dvoch SIM

Keď sa darí tak sa darí

Hodiny Peeble, o ktorých sme vás nedávno informovali prežívajú nový úspech. Aplikácia RunKeper bude oficiálne podporovať tento doplnok a poskytne používateľom pohodlné ovládanie a prezeranie údajov. Projekt smart-hodín Peeble za tri týždne taktiež poriadne poskočil. Už získal cez 8 miliónov dolárov, pričom tvorca nazačiatku požadoval „len“ 100 000 dolárov.

Peeble

Automobilky sa dohodli na štandarde elektrického nabíjania

Pod vznik nového formátu sa podpísali automobilky Audi, BMW, Chrysler, Daimler, Ford, GM Porsche a Volkswagen. Nová prípojka kombinuje klasické pomalé dobíjanie a rýchlonabíjanie, ktoré má trvať približne 15 až 20 minút a bude prístupné predovšetkým na „čerpacích staniciach“. Elektromobily majú teda o jednu prekážku menej.

Nový EV štandard

Star Wars naživo

Povinnou výbavou všetkých fanúšikov hviezdnych vojen sa stane nový svetelný meč. Špeciálne vyhotovená „replika“ používa skutočný laserový zdroj, a teda je najbližšie k originálu vo filmoch :).

NASA a ESA boli pod útokom

Európska a americká vesmírna agentúra potvrdila, že boli pod útokom hackerskej skupiny, ktorá si hovorí „The Unknown“. Z databázy NASA mali uniknúť údaje a dokumenty rôznych 763 ôsôb, avšak podľa informácií to nemali byť citlivé či prísne tajné informácie. The Unknown si na mušku rozhodne „malé muchy“ neberú. Na konte už majú úspešne útoky na francúzke ministerstvo obrany, americkú armádu a letectvo alebo Univerzitu Harvard. Cieľom skupiny je vraj len poukázať na bezpečnostné medzery, no priznávajú, že  touto činnosťou môžu spôsobiť škody, ktoré sa ale majú v dlhodobom horizonte prejaviť pozitívne.

NASA a ESA

Majstrovstvá sveta v telefóne

Ak sledujete cestu slovenského národného týmu na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji nemala by vo vašom smartfóne chýbať šikovná oficiálna aplikácia IIHF. Dostupná je zdarma pre Android, BlackBerry, Windows Phone alebo iOS.

IIHF

Foto: kickstarter, engadget.com,

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.