Reklama

12,5“ ultrabook Samsung za rozumnú cenu?

Dominik Fúsek

Mladá trieda počítačov usilujúcich sa o čo najdokonalejší kompromis medzi výkonom a mobilitou sa dočkala ďalšieho prírastku. Samsung série 3 350U2B nemá ambície stať sa kráľom ultrabookov, s cenu necelých 600 € ale určite zláka mnohých.

Samsung 350U2B

Samsung si na vzhľade svojich notebookov vždy dá záležať. K pútavosti modelu 350U2B prispieva aj pestrý výber farieb, u nás žiaľ je a bude dostupný iba strieborný variant. Po vzore ostatných ultrabookov, aj tento je navrhnutý so zreteľom na minimalizáciu všetkých rozmerov. Displej sa „scvrkol“ na 12,5 palca, hrúbka na príjemných 24,9 mm a výrazne menší je aj rámik displeja. Napriek tomu sa novinka chváli Duracase telom odolnejším voči otrasom a poškriabaniu. V malom tele netbooku s hmotnosťou iba 1,35 kg sa skrýva kvalitná výbava. Matný LED-LCD displej má jemné HD rozlíšenie (1 366 x 768 b.), operačná pamäť 4 GB a 5 400-otáčkový disk maximálne 640 GB. Čo sa týka procesorov, novinka bude primárne vybavovaná nízkonapäťovými Intel Core i3/i5 procesormi so spotrebou len 17 W. Tu prichádza ďalšie „žiaľ“ platné pre slovenský trh. U nás predávaný variant je osadený síce o polovicu výkonnejším, ale dvakrát energeticky náročnejším čipom Intel Core i3-2310M. Grafickú kartu vo všetkých prípadoch zastupuje integrovaný čipset Intel HD Graphics 3000.

Samsung 350U2B

Z konektorovej výbavy neprekvapí nič, dva USB a jeden HDMI port sú štandardom. Popri Wi-Fi je z bezdrôtových technológií prítomný aj Bluetooth vo verzii 3.0. Systém Windows 7 Home Premium 64-bit výrobca veľmi nedopĺňal ani neupravoval, až na zaujímavú funkciu Fast Start. Tento špeciálny režim spánku zabezpečuje spustenie operačného systému už za niekoľko sekúnd – podobne, ako Windows 8. Ďalšou zaujímavosťou je batéria. Tá vydrží vzhľadom na konkurenciu priemerných 8 hodín, no to len v prípade použitia ULV procesorov, u nás predávaný variant vydrží podstatne menej. Na trhu ho nájdete približne za 550 €, dostupnosť jeho úspornejších „kolegov“ nie je známa.

Samsung 350U2B

Zdroj a foto: Samsung

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.