Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Vývojári aplikácií o pár rokov zarobia 102 miliárd dolárov!

Vývojári aplikácií o pár rokov zarobia 102 miliárd dolárov!
Jakub Hrubý
Vývojári aplikácií o pár rokov zarobia 102 miliárd dolárov!

Lacné telefóny a nové trhy spôsobia obrovský nárast predaja aplikácií. Podľa spoločnosti App Annie súčasná zlatá horúčka vo vytváraní a predávaní aplikácií ešte len porastie.

Zdroj | App Annie

Príjmy z predaja aplikácií sa v súčasnosti pohybujú na úrovni 52 miliárd dolárov, čo je už samo o sebe nárast oproti roku 2015 o 24 %. V roku 2020 sa má ale príjem dostať až na 102 miliárd dolárov.

Pozrite si

TomatoPlan – Dajte zbohom prokrastinácii

Dnes sa najviac aplikácií tvorí a predáva v krajinách ako je USA, Japonsko alebo krajiny západnej Európy. Do budúcna majú ale trh s aplikáciami ťahať hlavne krajiny, kde budú aplikácie pre používateľov základnými nástrojmi pre zdravotnú starostlivosť alebo vzdelávanie.

Najrýchlejší rast na týchto trhoch zaznamená India, Brazília a krajiny juhovýchodnej Ázie.

Zdroj | App Annie

Hlavným dôvodom šírenia aplikácií a technológií všeobecne do týchto krajín sú stále lacnejšie a dostupnejšie smartfóny akým je napríklad 4 dolárový smartfón Freedom 251.

Zdroj | Freedom 251

Smartfón Freedom 251 je totiž dotovaný indickou vládou, ktorá sa snaží zvýšiť technologickú gramotnosť obyvateľstva. Aj tento počin značí kam sa budú technológie a aplikácie aj v týchto krajinách posúvať.

 

Zdroj