Reklama

100% smartfón a 100% tablet od Aceru!

Marek Šimunek

Spoločnosť Acer sa vracia na trh smartfónov a návrat to nebude hocijaký. Acer na svojom návrate zapracoval a svetlo sveta uzrel supersmartfón spájajúci v sebe 100% smartfón so 100% tabletom a až neskutočným displejom o uhlopriečke 4,8” a rozlíšením 1 024 x 480 bodov.

Acer Android smartphone

Na včerajšej konferencii v New Yorku Acer predstavil okrem iných zariadení aj nový smartfón s OS Android, ktorý zatiaľ nemá vlastné označenie ale okrem iného sa pýši perfektným displejom. Ten pri pomere strán 21:9 ponúkne na uhlopriečke 4,8” až neskutočné rozlíšenie 1 024 x 480 bodov. Podľa spoločnosti tak pri prezeraní internetových stránok nie je nutné využívanie priblíženia a internetové stránky sa zobrazia rovnako ako na vašom počítači. Určitú zásluhu na tom má aj integrácia Adobe Flash 10.1 a podpora technológie multitouch. Rýchle načítavanie stránok pritom bude mať na starosti GSM modul s podporou HSDPA do rýchlosti 14,4 Mbit/s v spojení s Wi-Fi b/g/n a Bluetooth 3.0. Dizajn nového smartfónu je skôr konzervatívnejší avšak ako hlavný materiál pre kryty je použitý kov, čo tomuto smartu od Aceru zabezpečí väčšiu trvácnosť a punc luxusu.

Acer Android smartphone

Aj keď Acer ešte neuviedol kompletné parametre tohto supersmartfónu, isté je že bude disponovať 8 MPx fotoaparátom s LED bleskom na zadnej strane a 2 MPx fotoaparátom pre videohovory nad displejom. Videá si na veľkej obrazovke užijete vďaka použitiu obdobnej technológie zobrazovania ako v súčasných LED televízoroch, pričom vaše filmy môžete sledovať aj na domácej televízii vďaka podpore technológie DLNA a integrácii HDMI portu. Skutočný výkon bude zabezpečovať použitý procesor Snapdragom s taktom 1 GHz a kvalitné hry si na novom Acer smartfóne užijete aj vďaka kombinácii akcelerometra a šesť osového gyroskopu. Počas predstavenia však tento nový supersmartfón nemal žiadne finálne meno a výrobca ani neuviedol termín jeho dostupnosti. Isté však je, že sa máme na čo tešiť.

Zdroj: www.engadget.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.