Reklama

10 vecí, ktoré už čoskoro prinesú hodinky Samsung Gear S2

Marek Šimunek

Počas Samsung Unpacked 2015 sa najväčšia pozornosť sústredila okolo dvojice noviniek v podaní Samsungu Galaxy S6 edge+Samsungu Galaxy Note5, okrem nich si však svoju, aj keď tichú premiéru odbila ešte jedna novinka. Na scéne sa totiž objavili hodinky Gear S2.

 

POZRITE SI: NAŽIVO | Samsung Galaxy S6 edge+ bude na Slovensku
Samsung Galaxy Note5 na Slovensku zatiaľ neuvidíme

Keďže na ich oficiálne predstavenie si budeme musieť ešte počkať, pozrite sa s nami na 10 vecí, ktoré nové hodinky od Samsungu prinesú.

1. Koniec hranám

Ak ste sledovali prezentáciu Samsungu, tak už určite viete, že hodinky Gear S2 sa stanú prvým nositeľným zariadením výrobcu s okrúhlym displejom. Konkurenčné zariadenia ako Moto 360, Alcatel Onetouch Watch, či Huawei Watch tak dostanú silnú konkurenciu.

Samsung Gear S2

2. Android Wear sa nekoná

Podobne ako posledný model inteligentných hodiniek Samsungu, ani novinka sa nebude spoliehať na operačný systém od Google. Samsung v nich s veľkou pravdepodobnosťou použije vlastný operačný systém Tizen.

Samsung Gear S2

3. Cestovatelia ich budú milovať

Samsung počas krátkej prezentácie ukázal aj to ako budú hodinky zobrazovať svetový čas. Namiesto dvojice ukazovateľov pre rôzne časové pásma, tak uvidíte napríklad, že v Berlíne je o šesť hodín viac ako v New Yorku.

4. Treba mi dáždnik?

Samozrejme čo by to boli za inteligentné hodinky, ktoré by nevedeli zobraziť počasie. Gear S2 jeho zobrazenie teda zvládnu úplne s prehľadom. Pre kontrolu predpovede tak nebudete musieť vyberať svoj smartfón.

Samsung Gear S2

5. Tep vždy a všade

Nemusíte byť vrcholový športovec, aby ste ocenili funkciu merania srdcového tepu, ktorou budú hodinky Samsung Gear S2 disponovať. Namerané údaje bude Samsung zobrazovať pomocou aplikácie S Health.

6. Ešte 2 000 krokov

Keď už budú vedieť hodinky merať tepovú frekvenciu, je to už iba krok k plnohodnotným fitness funkciám. Je teda možné takmer s istotou povedať, že hodinky budú vedieť zobraziť prejdenú vzdialenosť, kroky a samozrejme aj spálené kalórie.

Samsung Gear S2

7. Pripraviť sa, pozor, štart

Ďalšou z aplikácií, ktoré si určite nájdu svoje uplatnenie najmä medzi športovcami sú stopky. Podľa krátkeho videa, ktoré Samsung počas svojej prezentácie uviedol je jasné, že stopky budú disponovať funkciami pre meranie kôl a porovnávanie jednotlivých časov.

8. Všetky appky na jednom displeji

Samsung sa čo to priučil od Apple. Na videu je totiž vidieť úvodnú obrazovku hodiniek, kde jasne vidíte všetky aplikácie na jednom mieste. Navigácia v množstve aplikácií pomocou kruhového zobrazenia by tak mala byť podstatne jednoduchšia.

Samsung Gear S2

9. Ovládaj ma točením

Ako sa však medzi aplikáciami pohybovať? Riešením bude otočný kruh okolo displeja, ktorý bude slúžiť na pohyb medzi aplikáciami a v dlhých zoznamoch.

10. Pokecajme si

Jednou z aplikácií, ktoré môžete na videu vidieť je S Voice. Je teda jasné, že nové hodinky Samsung Gear S2 bude možné ovládať aj pomocou hlasu. Čo všetko však S Voice v hodinkách Gear S2 zvládne zatiaľ známe nie je.

Samsung Gear S2

To najdôležitejšie na koniec. Oficiálne predstavenie hodiniek Samsung Gear S2 nie je až tak vzdialené, ako by sa mohlo zdať. Dočkáme sa ich totiž počas výstavy IFA 2015 v Berlíne, kde samozrejme nebude chýbať ani TECHBOX. Takže ak chcete vedieť o Samsung Gear S2 viac, zapíšte si do kalendára dátum 3.9.2015.

Foto: The Verge, Digital Trends

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.