Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #iOS
  • 5 min.
  • 20.6.2016

10 vecí, ktoré budete na iOS 10 „nenávidieť"

10 vecí, ktoré budete na iOS 10 „nenávidieť"
Jakub Hrubý
10 vecí, ktoré budete na iOS 10 „nenávidieť"

iOS 10 so sebou prináša množstvo nových funkcií, nie všetky sú však užitočné tak, ako by Apple možno plánoval. Ktoré z funkcií iOS 10 sú tie najzbytočnejšie?

V minulom článku sme vám priniesli 10 vecí, ktoré budete na iOS 10 milovať. Dnes vám naopak prinášame 10 vecí, pri ktorých budete len nechápavo krútiť hlavou a hovoriť si, čo to ten Apple zasa vyvádza.

Pozrite si

10 vecí, ktoré budete na Apple iOS 10 milovať

Zdroj | Apple

Niektoré z nich len chýbajú v iOS už dlho a znovu sme sa ich nedočkali, ostatné z nižšie spomínaných funkcií nie sú najhoršími nápadmi, ale chváliť sa s nimi na pódiu pri predstavovaní novej verzie systému? Posúďte sami, či tieto funkcie stoja za to.

1. Emoji v hlavnej úlohe

V aplikácii Správy pribudne novinka v podobe 3x väčších a ešte otravnejších emoji (smajlíkov). Apple dá používateľovi možnosť jedným dotykom zmeniť zvýraznené slová na emoji.

Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Túto novinku perfektne vystihol známy YouTuber Marques Brownlee alias MKBHD vo svojom tweete:

2. Apple Pay nepríde na Slovensko

Možnosť platiť iPhonom sa začína javiť ako funkcia len pre vyvolených. Apple ju uvoľňuje extrémne pomaly a očividne sme preňho stále príliš nezaujímavým trhom.

Apple Pay bude rozšírená len do troch krajín – Švajčiarsko, Hong Kong a Francúzsko.

Zdroj | Apple

V službe pribudla možnosť platiť na webe, a to nie len cez iPhone, ale aj nový macOS.

Zdroj | Apple

3. Siri sa stále nenaučila po Slovensky

Boli tu síce indície, ktoré predpovedali, že by sa Siri mohla naučiť česky, prípadne slovensky. Tie ale buď neboli pravdivé, alebo sa toho dočkáme niekedy až v blízkej budúcnosti.

Zdroj | Apple

4. Ovládacie centrum bez možnosti úpravy

Viacerí túžime po možnosti zvoliť si, ktoré rýchle prepínače a odkazy na aplikácie chceme mať v ovládacom centre. Apple si ale myslí, že napevno nastavená možnosť je pre používateľa tou najlepšou a možnosť úpravy by sa už príliš približovala Androidu.

Zdroj | mashable

5. Žiadny profesionálny režim fotoaparátu

Fotoaparát sa dočkal novej skratky zapnutia z obrazovky uzamknutia, ale žiadne ďalšie vylepšenia nečakajte. Nepribudol PRO režim, ktorý začína byť veľmi populárny a nie je vlajková loď s Androidom, ktorá by ho neponúkala.

Ak chcete tieto rozšírené funkcie fotoaparátu, musíte si kúpiť napríklad aplikáciu Procam 3.

Zdroj | Procam

6. Samolepky už aj v správach od Applu

Otvorenie správ vývojárom je jednoznačne správny krok. Pridávať ale samolepky do správ? Nebudú správy od Applu so svojim modrým pozadím bublín a už aj samolepkami vyzerať rovnako, ako Messenger? Apple zrejme čerpal nápady od iných spoločností pri tvorení najnovšej verzie iOS.

Zdroj | Apple

7. Presunutie widgetov do Spotlight vyhľadávania

Jednoducho si znovu budeme musieť zvyknúť na to, že sa niečo presunulo tam a niečo zasa inam.

Zmena toho, kde sa čo nachádza sa netýka len widgetov. Smutná správa je to aj pre tých, ktorí boli zvyknutí na vzhľad máp, alebo aplikácie Apple music.

Obe prešli zmenou dizajnu. Tá nie je síce radikálna, ale ak nepatríte k tým, ktorí sa vedia okamžite prispôsobiť, budete si chvíľu zvykať

Zdroj | Apple

8. Ručné písanie správ

Pravdepodobne nie veľa ľudí bude schopných niečo napísať tak pekne, ako to ukazuje Apple na propagačných fotkách.

Ručné písanie správ je tak trochu zbytočnosť na iPhone, ale na iPade spolu s Apple ceruzkou sa môže jednať o zaujímavé ozvláštnenie písania si s priateľmi.

Zdroj | Apple

9. Písanie pomocou swipe? Nie!

Áno, v klávesnici od Applu stále chýba možnosť písať jednoduchým posúvaním prstu po písmenách. Pre písanie pomocou metódy swipe si stále musíte stiahnuť jednu z klávesníc na App Store.

Zdroj | Forbes

10. iCloud Drive sa nedočkal žiadnych zmien

Ani funkčné, no hlavne dizajnové zmeny neprišli do iClodu, ktorý by si aspoň nejakú tú zmenu dizajnu zaslúžil.

Zdroj | Apple
Pozrite si

Ktoré Apple zariadenia budú kompatibilné s novým iOS 10?

Bonus

Dark Mode, teda režim vďaka ktorému sa vám zobrazia niektoré zo systémových prvkov a aplikácií s čiernym (tmavým) pozadím, nebol počas prezentácie spomenutý.

Právom by teda Dark Mode a jeho absencia mohla byť v tomto zozname. Podľa toho čo ale našli vývojári, je viac než jasné, že nový iOS 10 bude Dark Mode obsahovať.

Ten však ešte nie je dokončený a zrejme preto sa ním Apple nepochválil.

Vybrať 10 vecí, ktoré sú v iOS 10 zlé, nie je najľahšie. iOS 10 je určite dobrou aktualizáciou pre systém. Nie je to však revolúcia, ale postupná evolúcia.

Osobne by som nepredstavoval niektoré z noviniek aké sú v správach ako súčasť verzie s číslom 10, ale skôr súčasť niektorej z desiatkových aktualizácií.

 

Zdroj