Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

10 najpopulárnejších videí roku 2020 na Slovensku i vo svete (?)

10 najpopulárnejších videí roku 2020 na Slovensku i vo svete (?)
Zdroj | NordWood Themes
Števo Porubský
10 najpopulárnejších videí roku 2020 na Slovensku i vo svete (?)
Zdroj | NordWood Themes
Zdroj | NordWood Themes

Google každoročne nezverejňuje iba dáta o tom, čo sme hľadali cez vyhľadávač, ale aj rebríčky toho, čo sme najviac pozerali na YouTube. Tento rok vyhrala reklama a YouTuberi.

Pozrite si

Čo sme hľadali na Google v roku 2020? Korona nie je na prvom mieste!

Mimochodom, rebríčky najpopulárnejších videí na slovenskom YouTube v roku 2020 nekorešpondujú s ich počtom zhliadnutí, ale sú zostavené na základe viacerých faktorov. Tie majú určovať popularitu jednotlivých videí. Podľa Google ide najmä o povahu sledovanosti, počet zhliadnutí vzťahujúcich sa na danú krajinu, a pod.

Zároveň vzhľadom na rôznorodosť videí, ktoré používatelia na YouTube sledujú, je nehudobný rebríček obmedzený na 1 video od konkrétneho tvorcu či tvorivých zoskupení. Mnohé videá sa k vrcholu môžu priblížiť, no publikované rebríčky zahŕňajú vždy len TOP 10.

10 najpopulárnejších nehudobných videí

Azda po prvýkrát v histórii je na čele nehudobného rebríčka reklama. A akú inú reklamu sme tento rok videli a počuli každý aspoň 100x? Dedoles ponožky s trojicou škrečkov. V top 10 najpopulárnejších vidách ale dominovali slovenskí YouTuberi, ktorý obsadili väčšinu rebríčka. Druhým najväčším prekvapením je ale piata priečka. Podľa YouTube je pre Slovákov jedným z najpopulárnejších videí stavanie bazéna takmer holými rukami v džungli.

https://www.youtube.com/watch?v=bJ6ATBwTdWE

10 najpopulárnejších hudobných videí 2020

 

Ak by ste čakali aj rebríček celosvetového sledovania YouTube, musím vás sklamať. YouTube tento rok po prvýkrát v histórii nezverejnil YouTube Rewind kvôli problematickému roku 2020 a Rewind je podľa spoločnosti o oslave človeka. Inak povedané, YouTube nechcel klamať ľudí, že sa nič zlé neudialo a ani deprimovať ľudí ešte viac ako sú.