Reklama

10“ Full HD štvorjadrový tablet Huawei s 3G za dobrú cenu?

Dominik Fúsek

Výstava MWC 2012 nepatrí iba mobilom, ale aj tabletom. Novým modelom sa pochválil aj čínsky výrobca Huawei. MediaPad 10 FHD nie je len väčšou verziou pôvodného MediaPad-u, je to beštia úplne inej kategórie.

 

Tento rok bude v tabletoch patriť štvorjadrovým procesorom, Full HD displejom a Androidu 4.0. Bokom nezostane ani novinka z Číny. Mohli by sme sa nazdávať, že Huawei bude útočiť cenou a ponúkne prijateľnú výbavu. Opak je však pravdou, MediaPad 10 FHD v ničom nezaostáva za súčasnou špičkou, v niečom dokonca aktuálneho kráľa prekonáva. Novinka je rovnako ako 7“ model vyhotovená z jedného kusu hliníku a o kvalite spracovania nemožno pochybovať. 10“ displej IPS technológiou vykreslí až Full HD rozlíšenie. Jemnosti 226 PPI sa zatiaľ vyrovná iba Acer Iconia Tab A700.

 

Huawei MediaPad 10 FHD

Štvorjadrový procesor K3V2 taktovaný na 1,5 GHz nepochádza od NVIDIE, ale z vlastnej výroby. Uvidíme, ako sa jeho 16-jadrová grafika prejaví v praxi. Zatiaľ bezprecedentná je veľkosť operačnej pamäte 2 GB, úložisko veľkosti 4 GB možno rozšíriť pamäťovkami. Operačný systém Android 4.0 zrejme výrobca výraznejšie neupraví. 8,6 mm/598 g krásavec v sebe skrýva aj 8/1,3 Mpx fotoaparáty a nad štandard aj 3G (HSPA+) konektivitu s maximom až na 84 Mbps! Dostupná bude aj verzia s LTE modulom. Na trh novinka príde v druhom štvrťroku, cena nie je známa, ale určite nebude prehnane vysoká.

Huawei MediaPad 10 FHD

Zdroj a foto: Huawei

Za pozvanie na MWC 2012 ďakujeme operátorovi O2.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.