Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Zvoliť si smart náramok Garmin Vivosmart 5 alebo jeho predchodcu?

Zvoliť si smart náramok Garmin Vivosmart 5 alebo jeho predchodcu?
Zdroj | Garmin
Michal Sobek
Zvoliť si smart náramok Garmin Vivosmart 5 alebo jeho predchodcu?
Zdroj | Garmin
Zdroj | Garmin

Len minulý mesiac spoločnosť Garmin predstavila už piatu generáciu smart náramku označeného ako Vivosmart 5. Stále sa však predáva aj predchádzajúca generácia. Je nový model skutočne o toľko lepší?

Pozrite si

Garmin Vivosmart 4 – náramok, ktorý bude sledovať váš spánok a energiu

Séria Garmin Vivosmart vznikla pre aktívnych ľudí, ktorý nechcú mať na ruke hodinky, ale niečo menšie a pohodlnejšie, ale s maximom športových funkcií.

Ich cieľom nie je konkurovať lacným smart náramkom napríklad od spoločnosti Xiaomi. Mimochodom, práve tá včera predstavila už siedmu generáciu obľúbeného smart náramku Mi Band.

Zdroj | DC Rainmaker

Model Vivosmart 4 je na trhu už od roku 2018. Štyri roky vývoja sa museli niekde podpísať. Nová generácia je o niečo rozmerovo väčšia, čo ide ruka v ruke aj s väčším displejom. Výhodou novej generácie sú vymeniteľné remienky. To pri Vivosmart 4 nebolo možné. Možno aj to sa prejavilo na takmer o 10 gramov vyššej hmotnosti (26,5 vs. 17,1 g).

Oba displeje sú monochromatické OLED panely, ale novinka ho má o 66 % väčší, takže informácie budú lepšie čitateľné a ovládanie dotykom prirodzenejšie.

Pozrite si

TESTBOX podcast – Huawei Watch GT 3 Pro sú viac ako smarthodinky

Z modelu Vivosmart 5 Garmin odstránil barometrický výškomer. Používa sa na odhadnutie počtu schodísk, ktoré denne vystúpite. Sledovanie okysličenia krvi je v novej generácii celodenné a nielen počas spánku. Ostatné funkcie ostali rovnaké, ale viac informácií si už viete pozrieť priamo zo svojho zápästia.

Čo majú spoločné je absencia GPS modulu. To už u takýchto drahších smart náramkov rozhodne zamrzí. Obe generácie tak budú preberať polohu z vášho pripojeného smartfónu. Taktiež tu nájdeme aj absenciu NFC, takže sa službu Garmin Pay môžete v oboch prípadoch zabudnúť.

Vivosmart 5 získava aj bezpečnostnú funkciu, a to detekciu pádov počas sledovaných aktivít. Tie detegujú prudké pohyby, ktoré naznačujú, že sa vám mohlo niečo stať a v takomto prípade sa odošle predpripravená sms na vami zadané kontakty.

Nikde sa neposunula ani výdrž a výrobca deklaruje zhruba 7 dní klasického používania. Konštrukcia je vhodná aj na plávanie v bazéne.

Cenový rozdiel bol by predstavený oboch náramkov zhruba 20 eur. Dnes už bude tento rozdiel väčší. Aj tak si ale myslíme, že je vhodné zainvestovať do novej generácie, kde je ešte nejaká šanca, že sa tam pomocou aktualizácie dostanú nejaké novšie funkcie. Prípadne sa môžete poobzerať po lacnejších riešeniach od Xiaomi alebo spoločnosti Fitbit.

Aktuálne ceny nájdete aj na Heureka.sk:

 

 

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.