Reklama

ZTE Nubia Z5 mini mieri na Slovensko a ponúkne pomerne veľa muziky za málo peňazí

Marek Šimunek

Čínsky výrobca ZTE prináša konečne aj na náš trh model svoje exkluzívnej série s označením Nubia. Síce sa v tomto prípade nejedná o starší model Nubia Z5, ale o jeho zmenšenú verziu. Punc exkluzivity loga Nubia však ostáva zachovaný.

ZTE Nubia Z5 mini

PREČÍTAJTE SI
ZTE Nubia 5, alebo Samsung Galaxy Note II po čínsky?

Novinka ZTE Nubia Z5 mini sa na rozdiel od svojho väčšieho súrodenca konečne dostane aj na náš trh. Ponúkne výbavu, ktorá môže smelo konkurovať väčšine mini verzií, ako je napríklad HTC One mini, alebo Samsung Galaxy S4 mini. Trochu zvláštne v tomto prípade pôsobí prívlastok mini, ak si zoberiete do úvahy rozmery, ktoré činia 134,8 x 68,7 x 10,3 milimetra a najmä hmotnosť 160 gramov, ktorou nedisponujú ani niektoré phablety!

ZTE Nubia Z5 mini

V takomto veľkom tele Nubia Z5 mini ponúkne 4,7“ IPS displej Sharp CGS s rozlíšením 1 280 x 720 pixlov. O pohon operačného systému Google Android 4.2.2, ktorý je dokonale skrytý pod grafickou nadstavbou UI Nubia sa stará štvorjadrový procesor Qualcomm Snapdragon S4 Pro s taktom 1,5 GHz. Ten má okrem 2 GB operačnej pamäte k dispozícii aj grafickú kartu Adreno 320.

ZTE Nubia Z5 mini

Integrovaná pamäť ponúkne kapacitu 16 GB a našťastie ju je možné rozšíriť o ďalších 32 GB pomocou pamäťových kariet microSD. Dátová podpora nového smartfónu Nubia Z5 mini zahŕňa rýchle siete tretej generácie, spolu s LTE, pričom nechýba ani Bluetooth 4.0, Wi-Fi (802.11 b/g/n), GPS, či dokonca NFC. Integrovaná batéria poskytne kapacitu 2 300 mAh.

ZTE Nubia Z5 mini

Po multimediálnej stránke ponúkne Z5 mini prednú webkameru s prekvapivo vysokým rozlíšením 5 Mpx a hlavný 13 Mpx fotoaparát so svetelnosťou f/2,2 a možnosťou natáčania Full HD videa. Tomu nechýba ani inteligentná stabilizácia obrazu, alebo vysokorýchlostné sekvenčné snímanie, či LED blesk. Poteší aj samostatné tlačidlo na ovládanie spúšte fotoaparátu! O zvuk by sa mal postarať čipset Yamaha s Dolby Surround a Nubia Z5 mini ponúkne dokonca aj FM rádio. To najlepšie na koniec, ZTE Nubia Z5 mini by sa v najbližších dňoch mala objaviť vo väčšine slovenských eshopov za odporúčanú cenu na hranici 320 €.

ZTE Nubia Z5 mini

Foto: ZTE

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.