Reklama

ZTE Light: Tablet, ktorý (ne)zamieša karty

Roman Calík

V našich končinách nie je výrobca ZTE u bežných zákazníkov veľmi známy, naopak je tomu v zahraničí. Tak či tak, nový tablet ZTE Light môže kľudne skončiť aj na pultoch našich operátorov.

Výrobcu ZTE poznáme na Slovensku najmä prostredníctvom rôznych dátových produktov, ktoré sa často objavujú v ponuke operátorov Orange či T-Mobile. V zahraničí je však ZTE známy aj ako výrobca mobilných telefónov a smartfónov. Ále, vlastne aj u nás boli resp. sú nejaké telefóniky ZTE, čo taký Orange Vegas, ZTE Maxifón alebo konkurent legendárneho stolového „megafónu“ od českého Jablotronu, ZTE WP623.

Android, kde sa pozriete

Boom OS Android je v súčasnosti neuveriteľný. Nieje obľúbený len medzi výrobcami mobilných telefónov, využíva sa i v TV, uvidíme ho určite v automobiloch a proti Apple iPadu zbrojí aj v tabletoch. Azda komerčne najznámejším tabletom s OS Android je Samsung Galaxy Tab, ktorého recenziu sme vám na Slovensku priniesli ako prvý portál. Tablet s Androidom určite nebude chýbať v portfóliu ani jednému významnému výrobcovi elektroniky, ZTE má ten svoj taktiež. Novinka ZTE Light bola predstavená len minulý týždeň na výstave v Pekingu. Čím zaujme, resp. sa odlišuje?

ZTE Light

Po vzore Galaxy Tab ponúkne 7-palcový displej aj telefonovanie či SMS správy. Nechýba totiž 3G modul či HSPA do rýchlosti 7,2 Mbps pre download či 5,76 Mbps pre upload. Absolútnou samozrejmosťou je podpora Wi-Fi, poteší GPS, zato miernym sklamaním je použitie OS Android vo verzii 2.1. Ale povedzme si, stále lepšie ako tablety s 1.6-kou. RAM, ROM majú zhodne 512 MB. O predinštalovaných aplikáciách si nemusíme písať, určite viete, čo asi s Androidom dostanete. Možno však niekto ocení 3 Mpx fotoaparát či microSDHC slot. Koľko euráčov však za ZTE Light zaplatíte zatiaľ nevieme, odhadujeme cenu na úrovni cca. 400 €. Keďže naši operátori sa tabletom nechcú vyhýbať, skôr naopak, vôbec by nás neprekvapilo, keby sa novinka objavila aj na Slovensku.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.