Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Známe NFT opičky znova čelili útoku. Hackeri pritom zneužili známu platformu

Známe NFT opičky znova čelili útoku. Hackeri pritom zneužili známu platformu
Zdroj | BAYC
Michal Sobek
Známe NFT opičky znova čelili útoku. Hackeri pritom zneužili známu platformu
Zdroj | BAYC
Zdroj | BAYC

Bored Ape Yacht Club (BAYC), ktorý je známy svojimi opičkami v podobe NFT bol znova napadnutý. Na phishingový útok bola využitá platforma Discord.

Pozrite si

Čo je to NFT a ako pomocou neho zarábajú milióny?

NFT je novodobý trend spojený s kryptomenami, ale ani ten sa zdá nevie vyhnúť útoku hackerov. Najnovšou obeťou sú známe NFT opičky a ide už o druhý útok v priebehu dvoch mesiacov.

Podľa údajov od firmy PeckShield, ktorá sa zaoberá zabezpečením blockchainu, bol pri podvode BAYC ukradnutý jeden token BAYC a dva tokeny Mutant Apes v celkovej hodnote zhruba 360 000 dolárov.

Zdroj | BAYC

Útok bol výsledkom phishingového útoku, ktorý napadol Discord účet Borisa Vagnera, komunitného manažéra projektu. Po získaní jeho prihlasovacích údajov útočník zverejnil falošné odkazy na kanáloch oficiálneho Discord účtu spoločnosti a súvisiaceho projektu metaverse s názvom Otherside.

Používateľ Twitteru NFTherder vystopoval ukradnuté NFT do štyroch samostatných peňaženiek v odhadovanej hodnote 260 000 dolárov.

Pozrite si

Do sveta NFT vstupuje už aj prvá automobilka, kúpite si jej kolekciu?

Spoločnosť Bored Ape Yacht Club potvrdila prostredníctvom svojho Twitteri, že ich servery Discord boli krátko zneužité a vyšetrovanie pokračuje.

Podobný prípad sa odohral aj koncom apríla, kedy hacker napadol Instagramový účet spoločnosti Bored Ape Yacht Club a ukradol pritom NFT v hodnote milión dolárov.

Pozrite si

Heker ukradol opičky v hodnote viac ako milión dolárov z NFT peňaženiek

Krádeže NFT sa v poslednom čase stali znepokojujúcim novým trendom. Podvody a krádeže sa v decentralizovanom finančnom priestore naďalej zhoršujú a v roku 2021 dosiahli 14 miliárd dolárov, čo je obrovské číslo.

Môžeme spomenúť napríklad prípad herca Setha Greena, ktorému minulý týždeň ukradli niekoľko NFT, vrátane Bored Ape, ktorý mal hrať v jeho novej televíznej šou.

Tento prípad sa však posunul a aktuálne herec cez Twitter komunikuje s používateľom, ktorý tieto ukradnuté NFT od zlodeja nakúpil. Dúfajú, že sa im podarí takto hackera vystopovať.

Zdroj