Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

VIDEO

Prenosný počítač ukrytý v myši a vytlačený v 3D tlačiarni? V dnešnej dobe sa dá uskutočniť už aj to. Tlačidlá, snímače a základna doska z inej optickej myši boli vložené do vlastného 3D krytu. Do neho sa zmestila batéria s kapacitou 500 mAh, malá Bluetooth klávesnica a počítač Raspberry Pi Zero W. Počítač má aj maličkú 1,5” OLED obrazovku s rozlíšením 128 x 128 pixelov. Že ide o nepraktické riešenie je jasné, ale aspoň vieme, že sa to dá urobiť. 

Zobraziť celú správu

Senzory zohrávajú pri internete vecí dôležitú úlohu. Majú však jedno obmedzenie, potrebujú zdroj energie. Firma Wiliot má iné riešenie. Jej bezdrôtová technológia Bluetooth dokáže získavať potrebnú energiu z rádiových vĺn, ktoré sa nachádzajú v okolí. Tie môžu byť Wi-Fi, mobilné či Bluetooth. Anténa sa dá vytlačiť na papier alebo plast, čip je založený na architektúre ARM.

Zobraziť celú správu
#Novinky

Tento Bluetooth čip funguje aj bez batérie, napája sa z rádiových vĺn

  • 2 min.
  • 17.1.2019

Na Mesiaci vyklíčila prvá rastlina, ktorú na odvrátenú stranu dopravila čínska sonda Čhang-e 4. Bavlník rastie v špeciálnej nádobe s vlastnou biosférou, ktorá vedcom umožní overiť možnosť fotosyntézy vo vesmíre.

Zobraziť celú správu

Sony nadväzuje na bezzrkadlový fotoaparát A5100 a predstavuje nový model A6400, ktorý dokáže nahrávať 4K UHD video pri 30 snímkach za sekundu. Fotoaparát je postavený na 24,2-megapixelovom senzore Exmor APS-C a obrazovom procesore BIONZ X. Sony A6400 bude v predaji od februára za 899,99 dolárov, respektíve 999,99 až 1 299,99 dolárov pri výbere balení so štartovacími objektívmi.

Zobraziť celú správu
#Aplikácie a hry

Hit the Light – neónové umenie s krátkou životnosťou

  • 2 min.
  • 16.1.2019
#Auto

Indickú elektromobilitu potiahnu motorky  

  • 6 min.
  • 16.1.2019
#Smartfóny

HONOR 10 Lite sa predáva už aj na Slovensku, jeho ceny sú zaujímavé

  • 2 min.
  • 16.1.2019