Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Apple

Pracovníci na výrobe iPhonov údajne odchádzali vo veľkom počte po vypuknutí COVID-19 v najväčšom montážnom závode na iPhone v čínskom meste Zhengzhou. Niektorí sa obávajú rizika infekcie, zatiaľ čo iní sú nespokojní s prísnou politikou blokovania spoločnosti Foxconn, ktorá umožňuje závodu pokračovať v prevádzke.

Zobraziť celú správu

Spoločnosť Apple testovala verziu Macu Pro, ktorý obsahuje čipset M2 Ultra/Extreme s 24-jadrovým CPU a 76-jadrovým GPU, ako aj 192 GB pamäte. Pred príchodom nového Macu Pro sa očakáva, že Apple oznámi aktualizované verzie 14- a 16-palcového MacBooku Pro, ako aj nový Mac mini. Tieto zariadenia by mali prísť niekedy v najbližších mesiacoch.

Zobraziť celú správu

Analytik Ming-Chi Kuo verí, že Apple TV novej generácie by sa mohla predávať za ešte nižšiu cenu. Dôvod je tem, že nová Apple TV 4K má nižšiu počiatočnú cenu 129 dolárov v porovnaní so 179 dolármi za predchádzajúci model. Modely Apple TV 2. generácie (2010) aj 3. generácie (2012) mali pri uvedení na trh 99 dolárov a Apple nakoniec znížil cenu modelu 3. generácie na 69 dolárov.

Zobraziť celú správu

Niekto zaplatil viac ako 39 000 dolárov za 15-ročnú prvú generáciu iPhonu. Išlo o továrensky zapečatený model iPhonu z roku 2007. Zariadenie sa v tomto roku pôvodne predávalo za 599 dolárov. Okrem 8-gigabajtovéhu úložného priestoru mal telefón aj 2-megapixelový hlavný fotoaparát.

Zobraziť celú správu

Spoločnosť Apple okrem nových iPadov nečakane predstavila aj Apple TV 4K. Ukrýva v sebe čipset A15 Bionic a podporu pre HDR10+. K dispozícii bude verzia so 64 GB úložiskom a na výber buď s Wi-Fi alebo aj pripojením na káblový internet. Ceny začínajú na 129 dolároch.

Zobraziť celú správu

Automobilka Mercedes-Benz pridáva podporu pre funkciu priestorového zvuku Apple Music. Je k dispozícii ako súčasť informačno-zábavného systému MBUX v modeloch Mercedes-Maybach, SUV EQS, EQS a vozidlách EQE a Triedy S.

Zobraziť celú správu

Microsoft a Apple pridali aplikáciu Apple Music do obchodu Microsoft Store pre konzoly Xbox Series X, Series S a Xbox One. Používatelia Xboxu si teraz môžu nainštalovať Apple Music a tiež začať s bezplatnou mesačnou skúšobnou verziou. Po nej služba stojí od 9,99 dolárov mesačne.

Zobraziť celú správu

Jony Ive sa vracia do Apple, aby bol výkonným producentom krátkeho animovaného filmu Chlapec, krtko, líška a kôň, ktorý je založený na knihe Charlieho Mackesyho. Bude rozprávať príbeh o priateľstve medzi štyrmi bytosťami, keď hľadajú domov pre chlapca. Apple spolupracuje s BBC, ktorá bude mať premiéru filmu vo Veľkej Británii na Štedrý deň. Ostatné krajiny si ho budú môcť pozrieť na platforme Apple TV+.

Zobraziť celú správu