Živé vysielania s viacerými kamerami môžu byť vďaka Roland AeroCaster hračkou

ZDROJ | Roland

Spoločnosť Roland predstavila nový systém pre bezdrôtovú produkciu videí a organizáciu živých vysielaní. Vďaka novinke AeroCaster môžete celú produkciu, resp. vysielanie režírovať prostredníctvom iPadu, na ktorý sa dokážu bezdrôtovo pripojiť štyri zariadenia vrátane smartfónov a počítačov.

Na tvorbu kvalitných videocastov, živých vysielaní či hudobných klipov už dnes netreba výbavu za tisíce eur. Dokazuje to aj japonská spoločnosť Roland, ktorá vám umožní pustiť sa do produkcie či vysielania aj pomocou iPadu, smartfónu a prípade počítača, navyše bez otravného ťahania a prepájania káblov.

ZDROJ | Roland

Roland AeroCaster slúži na vytvorenie bezdrôtovej zostavy viacerých kamier, ktorými môže byť prakticky akýkoľvek iPhone či Android smartfón. Prepínať medzi nimi priamo počas vysielania budete prostredníctvom iPadu, aplikácie AeroCaster LIVE a špeciálneho mixážneho pultu VRC-01.

ZDROJ | Roland

Smartfóny tak stačí bezdrôtovo pripojiť k iPadu a v priebehu niekoľkých sekúnd už môžete vysielať naživo priamo na YouTube, Facebook, Twitch či ľubovoľný RTMP kanál prostredníctvom Wi-Fi či 4G/5G siete. Z počítačov je do tejto zostavy možné odosielať obraz prostredníctvom prehliadača Google Chrome.

ZDROJ | Roland

Mixážny pult ponúka dva kombinované vstupy na pripojenie XLR mikrofónov, hudobných nástrojov alebo zvukovej konzoly. Pripravený je tiež na pripojenie slúchadiel, mikrofónu alebo smartfónu prostredníctvom 3,5-mm portu. Rôzne zvučky a efekty je do vysielania možné púšťať aj prostredníctvom samotnej aplikácie AeroCaster LIVE, ktorá sa dokáže pripojiť k úložisku iCloud Drive.

Pozrite siVuzix uvádza na trh smart okuliare s podporou metaverse!

Roland AeroCaster dorazí do predaja v priebehu marca. Na americkom trhu bude dostupný za cenu od 295 dolárov.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojRoland

Komentáre k článku