Zero Motorcycles – motorky, ktoré sú šetrné k našej klíme

ZDROJ | Zero Motorcycles

Firma Zero Motorcycles predstavila svoj lineup nových elektrických motoriek. Okrem noviniek sme sa dočkali aj nižších cien.

Nové motorky najnovšie disponujú podporou pre smartfón aplikáciu, v ktorej si viete nastaviť parametre podľa aktuálnej jazdy. Ak napríklad prechádzate z asfaltu na lesný terén, stačí to nastaviť v aplikácii a tá vám už automaticky prispôsobí vlastnosti. Aplikácia Zero Motorcycles vám tiež ukáže detailné štatistiky o vašej jazde.

ZDROJ | Zero Motorcycles

Pozrite sieROCKIT – bicykel s výkonom motorky z Nemecka

Čo sa týka nabíjania, motorky ponúkajú dobitie dojazdu na 150 kilometrov za jednu hodinu. Dojazd je 328 kilometrov na jedno nabitie pri jazde po meste a 156 kilometrov pri jazde po diaľnici.

Firma láka potenciálnych majiteľov na ušetrené náklady za údržbu takejto motorky. Pri kúpe elektrickej motorky už nikdy nemusíte tankovať, meniť olejový filter, vzduchový filter či motorový olej. Samozrejme na druhej strane zaplatíte za elektrickú energiu, no tá vychádza pri porovnaní s benzínom či naftou lacnejšie.

Firma predstavila viacero modelov. Novinkou je tak napríklad verzia DSR Black Forest Edition, ktorá disponuje viacerými úložnými priestormi a kuframi. Cena tejto motorky je nastavená na 18 995 dolárov.

ZDROJ | Zero Motorcycles

Štandardný model DSR dostal nižšiu cenu a momentálne sa predáva za cenu 15 495 dolárov. Predtým stál 16 495 dolárov.

Model Zero SR 14.4, ktorý je upravenou verziou motorky DSR, sa predáva tiež za cenu 15 495 dolárov.

Výrobca ponúka aj ďalšie modely ako napríklad športovú motorku ZERO FX. Všetky modely tiež dostali nové farebné kombinácie.

ZDROJ | Zero Motorcycles

Pozrite siElektrická motorka Zeus V8 zamierila do výroby, predaj začne budúci rok

Výkonnostne nižšie motorky ako napríklad verzie DS a S sa predávajú za cenu 10 995 dolárov a 13 995 dolárov. Motorky sú dostupné aj v Európe.

Pokiaľ vás niektorý z modelov zaujal, stačí si na oficiálnej stránke Zero Motorcycles nájsť dílera. Na Slovensku oficiálny díler nie je, no v Rakúsku, Maďarsku a v Českej republike predajcovia týchto motoriek sú.

ZdrojZero Motorcycles

Komentáre k článku