Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Žeby recept na perfektné zábery z dovolenky? Je tu nová Insta360 ONE RS 1“

Žeby recept na perfektné zábery z dovolenky? Je tu nová Insta360 ONE RS 1“
Zdroj | Insta360
Stanislav Vinc
Žeby recept na perfektné zábery z dovolenky? Je tu nová Insta360 ONE RS 1“
Zdroj | Insta360
Zdroj | Insta360

Spoločnosť Insta360 pokračuje v zdokonaľovaní svojich 360-stupňových kamier a práve včas na štart letnej sezóny na trh uvádza novú miniatúrnu kameru Insta360 ONE RS 1-Inch vychádzajúcu z kamier ONE R a ONE RS.

Videá s 360-stupňovým záberom neurobili takú dieru do sveta, ako sa pôvodne očakávalo, čo však neodrádza spoločnosť Insta360 od ich ďalšieho vývoja. Tentokrát sa jej podarilo do miniatúrneho tela vtesnať hneď dvojicu 1-palcových CMOS senzorov.

Zdroj | Insta360

Nová kamera Insta360 ONE RS 1-Inch je schopná zachytávať 360-stupňové videá v 6K UHD rozlíšení a statické fotografie až v rozlíšení 21 Mpx. Veľké senzory prepojené s umelou inteligenciou sa majú navyše podľa sľubov spoločnosti postarať aj o parádne zábery vytvorené v noci.

Senzory disponujú 6-smerovou stabilizáciou, vďaka čomu by táto kamera mala byť schopná vytvárať podobné zábery, ako kamery a smartfóny so stabilizátorom. Chýbať jej nebude ani obľúbený pohľad z 3. osoby či funkcia 360 Horizon Lock, ktorá dokáže zamknúť rotáciu videa podľa horizontu.

Pozrite si

Zaokruhľovanie na 5 centov, ako to bude fungovať?

Telo kamery je odolné voči vode na úrovni certifikácie IPX3 a pripojením vertikálnej batériovej základne s kapacitou 1 350 mAh by jej nemalo robiť problém ustáť aj dlhé natáčacie dni. Batéria sa nabíja prostredníctvom USB-C a jej plné nabitie trvá presne 90 minút.

Zdroj | Insta360

Vertikálne sa ku kamere dajú pripájať doplnky napr. na rýchle ukladanie dát a ich následný prenos cez Lightning port priamo do iPhonu, ako aj modul s externým mikrofónom. Kamera je po softvérovej stránke pripravená aj na živé streamovanie, no okrem smartfónu si rozumie aj s aplikáciou pre desktop.

Zdroj | Insta360

Kompletný balík so všetkým, čo potrebujete k začatiu nahrávania 360-stupňových videí s touto kamerou, je už aktuálne v predaji za cenu od 799,99 dolára. Pokiaľ však už vlastníte základňu (senzor) kamery ONE R alebo ONE RS, postačí vám zakúpiť si „upgrade“ za cenu 649,99 dolára.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Zdroj