Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Zeal Optics Transcend GPS Goggle: Dokonalé lyžiarske okuliare?

Zeal Optics Transcend GPS Goggle: Dokonalé lyžiarske okuliare?
Števo Porubský
Zeal Optics Transcend GPS Goggle: Dokonalé lyžiarske okuliare?

Zimná sezóna s prvým snehom klope neúprosne na dvere, rovnako ako písanie listov Ježiškovi. Čo tak si túto sezónu okoreniť niečím špeciálnym? Výrobca nielen špičkových lyžiarskych okluliarov Zeal Optics a spoločnosť Recon Instruments predstavili absolútnu novinku – okuliare s GPS!

 Zeal Optics Transcend GPS Goggle

Spoločnosti Zeal Optics a Recon Instruments dlho spolupracovali na vývoji lyžiarskych okuliarov, ktoré vo svete nemajú obdobu. Prvé informácie o novinke síce oznámili už začiatkom roka, no do reálneho predaja sa dostali len nedávno. Zeal Optics do svojich špičkových okuliarov „jednoducho“ vložil GPS čip spoločnosti Recon Instruments a miniatúrny displej, na ktorom vidíte niekoľko dôležitých údajov. O chod okuliarov sa stará Li-Ion batéria, ktorá vraj vydrží 7 hodín prevádzky. Dobíja sa pomocou microUSB konektora, cez ktorý okuliare komunikujú s počítačom a dodávaným softvérom od Recon Instruments.

Zeal Optics Transcend GPS Goggle

Miniatúrny head-up LCD displej po zapnutí pôsobí akoby ste ho mali takmer 2 metre pred sebou, takže údaje máte jasne čitateľné a prehľadné. Zároveň by podľa výrobcu nemali vôbec prekážať vo výhľade. V niekoľkých oknách, ktoré prepínate na bočnej strane okuliarov sa zobrazuje napríklad vaša GPS pozícia, nadmorská výška, rýchlosť, ale i súhrnné informácie o prevýšení a vzdialenosti, ktorú ste prešli. Nechýbajú ani samozrejmosti ako stopky, odpočítavanie, hodiny či teplota. Aby toho nebolo málo, okuliare obsahujú aj možnosť záznamu informácií, ktoré si po pripojení k počítaču môžete jednoducho prezerať, dokonca na mape sa zobrazí vaša trasa. Okuliare sú už v predaji na americkom trhu za cenu 499 USD, resp. 399 USD. Drahšia verzia má špeciálne SPPX polarizačné a fotochromatické sklá, lacnejšia „len“ SPX polarizačné sklá. Obe sú samozrejme nerozbitné. Azda jedinou chybičkou krásy je chýbajúca kamera pre záznam vašej jazdy. To však môže vyriešiť miniatúrna kamera Re-Play XD.

Zeal Optics Transcend GPS Goggle