Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Zdieľanie hesiel v Netflixe - jedna veľká katastrofa

Zdieľanie hesiel v Netflixe - jedna veľká katastrofa
Zdroj | freestocks
Richard Pliešovský
Zdieľanie hesiel v Netflixe - jedna veľká katastrofa
Zdroj | freestocks
Zdroj | freestocks

Netflixu po prvý raz prvýkrát za viac ako desať rokov začali klesať predplatitelia. Aj keď ich má stále viac ako 222 miliónov, musí myslieť na budúcnosť a svojich akcionárov. Najväčšou dierou, kadiaľ spoločnosti vytekajú peniaze, je zdieľanie jedného účtu viacerými používateľmi.

Netflix mesiace pracoval na riešení a výsledok otestoval na troch malých trhoch v Latinskej Amerike. Stredná a Južná Amerika predstavujú podľa výskumnej spoločnosti Ampere Analysis najnižšie príjmy Netflixu na jedného používateľa, sú teda veľmi citlivé na zmeny cien. Výsledok dopadol katastrofálne a úplne inak, ako by ktokoľvek očakával.

Už v marci šéfovia Netflixu predstavili svoj nový plán. V Peru, Kostarike a v Chile začnú ponúkať možnosť zaplatiť za zdieľanie účtu medzi domácnosťami poplatok. V Peru išlo o 2,13 dolárov za dvoch používateľov mimo domácnosť, v Chile je to 2,89 dolárov za jedného používateľa mimo domácnosť a v Kostarike 2,99 dolárov.

Zdroj | AdobeStock

Portál Rest of World priniesol svoje zistenia z Peru, tie poukazujú na neporiadok a zmätky. Ľudia, ktorí používajú účet a žijú na inej adrese, než je uvedená, budú porušovať podmienky používania. Aby predplatitelia zostali na rovnakom účte, môžu si pridať až dvoch ďalších používateľov, s ktorými nežijú, za cca 2,13 dolárov mesačne. Je to lacnejšie ako prechod na nový účet, ktorý pri základnom pláne stojí 6,80 dolárov.

Zdá sa však, že Netflix nedokázal dobre odkomunikovať tieto zmeny. Rest of World sa rozprával s viacerými používateľmi Netflixu v Peru a viacerí z nich povedali, že ani 2 mesiace po zavedení novej politiky nedostali žiadne upozornenie o nových poplatkoch. Tiež sa zdá, že Netflix používa rôzne pravidlá, takže nastáva chaos. Niektorí používatelia zrušili svoje účty, iní ich naďalej zdieľajú bez akéhokoľvek upozornenia, alebo ignorujú nové pravidlá bez toho, aby museli čeliť represiám.

Pozrite si

Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v júni 2022

Aby toho nebolo málo, problém robí aj samotná definícia jednej domácnosti, pretože vraj niektorí považujú za súčasť domácnosti svojich blízkych aj napriek tomu, že nežijú v jednej domácnosti.

Odlišné skúsenosti používateľov spolu s rôznymi upozorneniami a poplatkami poukazujú na skutočnosť, že Netflix zrejme testuje rôzne verzie zavádzania novej politiky u rôznych predplatiteľov, ale tiež je možné, že ešte stále nedokázal presne definovať zmenené podmienky.