Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Zažili sme mesiac s Hyundai KONA Electric! Prišiel čas na elektrické auto?

Zažili sme mesiac s Hyundai KONA Electric! Prišiel čas na elektrické auto?
Roman Calík
Zažili sme mesiac s Hyundai KONA Electric! Prišiel čas na elektrické auto?

Radi robíme veci inak, preto sme na celý mesiac vymenili auto za plne elektrické kompaktné SUV Hyundai KONA Electric. Pozrite si v redakčnom videu reálne skúsenosti, ktoré sme si počas 4 týždňov používania elektrického automobilu všimli.

Hyundai KONA Electric sme si vybrali, pretože po prvej skúsenosti považujeme toto mestské elektrické SUV za v súčasnosti najlepší elektromobil v pomere cena/výkon. Pripravte sa, že za elektrické auto zaplatíte viac ako za porovnateľné auto s benzínovým či dieselovým motorom. Za testovaný model Hyundai KONA Electric s väčšou 64 kWh batériou zaplatíte 42 490 €, čo je približne o 17 000 eur viac ako stojí porovnateľne vybavaná KONA s benzínovým agregátom.

Pozrite si

Hyundai KONA Electric – elektrické SUV, ktoré nemá konkurenciu

Počas mesačného testu sme prešli presne 2 393 kilometrov. Priemerná spotreba sa ustálila na 18,2 KWh/100 km. Celkovo sme v aute strávili 51 hodín aj 55 minút. Dojazd reálnych 400 km na plne nabitú batériu bez obmedzovaní sa je však skvelý výsledok, ktorý nás potešil.

Pozrite si

Oplatí sa kúpiť elektrické auto? Podrobne testujeme Hyundai KONA Electric

Hyundai KONA Electric si rozhodne zaslúži pochvalu aj za množstvo technológií, ktoré ponúka. Ale nebudeme vám prezrádzať všetko, pozrite si naše video, v ktorom sme zosumarizovali výhody a nevýhody vlastnenia elektrického auta a reálne skúsenosti práve s Hyundai KONA Electric.

Ak vás elektrické autá zaujímajú a špeciálne model Hyundai KONA Electric, sledujte náš portál TECHBOX.sk. V najbližších dňoch vám prinesieme ešte podrobnejšie informácie získané z mesačného testovania vrátane presných časov nabíjania, spotrebovanej energie, tipov na rýchlonabíjacie stanice vrátane bezplatných a množstvo ďalších zaujímavostí, ktoré by ste pred kúpou elektrického auta mali určite vedieť.

Za možnosť mesačného testovania elektromobilu Hyundai KONA Electric ďakujeme spoločnosti Hyundai Motor Czech s.r.o., organizačná zložka Slovensko.