Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Zamáva trhom e-čítačiek Nook GlowLight 4?

Zamáva trhom e-čítačiek Nook GlowLight 4?
Zdroj | Barnes & Noble
Richard Pliešovský
Zamáva trhom e-čítačiek Nook GlowLight 4?
Zdroj | Barnes & Noble
Zdroj | Barnes & Noble

Kníhkupectvo Barnes & Noble sa spamätalo z dlhej hibernácie, po štyroch rokoch prichádza s novou čítačkou elektronických kníh. Nook GlowLight 4 chce konkurovať najmä Kobo a Kindle od Amazonu. Má vôbec taký potenciál?

GlowLight 4 je druhé zariadenie série Nook, ktoré bolo uvedené na trh v tomto roku. Prvým je 10″ HD tablet, ktorý Barnes & Noble pripravili spolu s Lenovom. Nová čítačka kníh naväzuje na poslednú generáciu GlowLight 3 a na prvý pohľad neprináša nič nové.

Zdroj | Barnes & Noble

Keď sa však pozriete pozornejšie, vidíte, že novinka je elegantnejšia a tenšia. Vylepšenú sú aj tlačidlá na posúvanie strán. Okrem toho Nook GlowLight 4 používa moderný USB-C port, to by však v roku 2021 malo byť samozrejmosťou. Zmeny sa dočkala aj interná pamäť. Kapacitu 8 GB nahrádza 32 GB, čo je pre potreby e-čítačky viac než postačujúce.

Zdroj | Barnes & Noble

Čo sa nezmenilo je 6-palcový e-Ink dotykový displej s rozlíšením 300 dpi. Výdrž batérie má byť niekoľko týždňov, minimálne mesiac. Ide teda o priemerné parametre, ktoré poskytujú čítačky kníh už pekných pár rokov.

Výhodou oproti najväčším konkurentom je, že čítačka nie je previazaná so žiadnym systémom, ale to isté ponúka napríklad Pocketbook.

Bezplatná aplikácia Nook Reading App je k dispozícii pre Android, iOS, iPadOS a umožňuje pokračovať v čítaní tam, kde ste prestali. Ani toto však nie je nič výnimočné, minimálne v porovnaní s Kindle od Amazonu. Nook si poradí s formátmi ePub, PDF, Adobe DRM ePub a PDF. Bezdrôtovú konektivitu zabezpečuje Wi-Fi (802.11 b/g/n).

Pozrite si

Namiesto knihy dajte pod stromček rovno celú knižnicu v čítačke e-kníh

Nook GlowLight 4 sa môže pochváliť nočným módom, ktorý sa dá nastaviť na automatické, alebo ručné prepínanie. Podsvietenie Ambient GlowLight zabezpečí, že môžete čítať vo dne i v noci.

Zdroj | Barnes & Noble

Nook GlowLight 4 sa začne predávať od 8. decembra za 149,99 dolárov, čo je viac, ako nový Kindle Paperwhite 2021, ktorého cena začína na 117 dolároch. Výhodou čítačky od Barnes & Noble je, že nemusíte byť previazaní s ekosystémom Amazonu, alebo Kobo. Či to však bude postačovať používateľom je otázne.