Zákazníci VÚB banky majú predčasné Vianoce! Od dnes majú podporu Apple Pay

Apple Pay je fenoménom, čo potvrdzujú údaje aj zo Slovenska. Táto služba k nám prišla koncom júna a postupne ju začali podporovať takmer všetky naše banky. Dnes môžu využívať bezkontaktné platby iPhonom aj klienti z VÚB banky.

VÚB banka prináša túto službu svojim klientom, ktorí majú debetné karty Visa a, samozrejme, iPhone. Apple Pay podporuje platby na zariadeniach iPhone SE, iPhone 6 a novších a pomocou inteligentných hodiniek Apple Watch. Pre nákupy na internete sa dajú využiť aj iPady a to všetky modely iPad Pro, ďalej iPad 5. generácie a novší, iPad Air 2, iPad Air 2019, iPad mini 3, iPad mini 4 a iPad mini 5.

Pozrite siApple Pay na Slovensku konečne oficiálne spustené

ZDROJ | Apple

Používateľ môže túto službu využiť všade, kde je bezkontaktný terminál. Jednoducho k nemu priloží svoj iPhone a overí identitu pomocou Face ID, resp. Touch ID. V prípade Apple Watch to nie je potrebné, tam stačí priložiť hodinky (musia mať nastavené uzamykanie PIN kódom). Podobne sa dá nakupovať aj cez webový prehliadač Safari.

Pozrite siApple Pay vs Google Pay? Rozdiely takmer nie sú!

Obrovskou výhodou Apple Pay je okrem mimoriadne pohodlného spôsobu platenia aj bezpečnosť. Informácie o kartách sa neukladajú v mobilných zariadeniach, ani na serveroch Apple. Každý iPhone, iPad, či Apple Watch majú unikátne číslo, ktoré je bezpečne uložené v tzv. Secure elemente zariadenia. Každá platba sa overuje pomocou unikátneho jednorázového kódu.

Okrem Apple Pay VÚB podporuje aj Google Pay, údaje však hovoria, že práve Apple Pay je u používateľov obľúbenejšia. Ako ste na to vy? Využívate tento moderný spôsob platenia, alebo ho vaša banka ešte nepodporuje? Podeľte sa o skúsenosti v komentároch.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku