Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #iOS
  • 3 min.
  • 7.5.2022

Zahrajte si Fortnite na iOS. Ukážeme vám, ako na to!

Zahrajte si Fortnite na iOS. Ukážeme vám, ako na to!
Zdroj | NVIDIA
Tomáš Šmidák
Zahrajte si Fortnite na iOS. Ukážeme vám, ako na to!
Zdroj | NVIDIA
Zdroj | NVIDIA

Xbox Cloud Gaming je služba, ktorú si majitelia s operačným systémom Android užívajú už nejakú tú dobu. Vďaka nej si viete zahrať známe aj menej známe herné tituly na vašom smartfóne. Teraz však prišla aj na iOS a prináša so sebou aj jedného veľkého žolíka… Fortnite.

Fortnite je jedna z najpopulárnejších hier súčasnosti, ktorú denne hráva približne 30 miliónov užívateľov po celom svete. Jej vydavateľom je spoločnosť Epic Games, ktorá má okrem iného na svedomí aj Unreal Engine. Fortnite bolo možné hrať do roku 2020 na všetkých platformách. Potom však prišiel súd s Apple. Dôvodom procesu bolo, že Epic dal do hry vlastnú platobnú bránu, čím porušil pravidlá App Storu. Apple teda hru z obchodu vyradil a Epic Games podal na Apple žalobu.

Zdroj | Frandroid

Po takmer roku vyniesol súd verdikt, v ktorom v podstate obe spoločnosti prehrali. Epic Games sa nepodarilo dostať Fortnite naspäť do App Storu a Apple musel povoliť vývojárom používať vlastné platobné brány, čo bude spoločnosť vo výsledku stáť miliardy dolárov. Tento spor tiež rozbehol debaty o tom, či majú alebo nemajú najväčšie technologické spoločnosti črty monopolného konania. To už je ale téma na iný článok.

Pozrite si

Fortnite – postavte si s priateľmi čo najlepšiu pevnosť

Pokiaľ si teda chcete dnes zahrať Fortnite na vašom iPhone či iPade, môžete tak urobiť cez službu Xbox Cloud Gaming. Tá je zatiaľ len v Beta verzií, no už nejaký ten čas je dostupná pre systém Android a Windows kde funguje spoľahlivo. Dnes si, krok po kroku, ukážeme ako na to.

Potrebujete len tri veci: vaše zariadenie, Microsoft účet a pripojenie na internet

Ako prvú vec, navštivite stránku: xbox.com/play

Na nej nájdete rôzne tituly, z ktorých väčšina je platená. Viete si ich teda stiahnuť a zahrať ale len v prípade, ak máte predplatený Xbox Game Pass. Fortnite, je však podobne ako na všetkých ostatných platformách zadarmo.

Následne treba kliknúť na tlačidlo „PLAY FOR FREE“. To vás presmeruje priamo obrazovku s hrou. Potom treba zakliknúť „GET READY TO PLAY“. Po tejto akcií objaví kontextové okno, ktoré hovorí o tom, že je potrebné dať si odkaz stránky na vašu domovskú obrazovku. Postupujte podľa inštrukcií, čiže stlačte dané tlačidlo na spodnej lište a v dolnej časti zvolíte možnosť, pridať na plochu.

Pozrite si

Po tejto akcií sa vám na ploche objaví ikona aplikácie. Po otvorení je podobný postup ako v prípade webovej aplikácie. Kliknúť na tlačidlo „PLAY FOR FREE“, no teraz už stránka vyžaduje prihlásenie/registráciu. Kliknutie na tlačidlo „SIGN IN“, vás presmeruje na obrazovku, kde sa buď prihlásite do svojho Microsoft účtu, alebo si ho vytvoríte.

Keď sa po prihlásení/vytvorení účtu dostanete opäť na obrazovku s hrou, bude tam už svietiť tlačidlo „PLAY“.  Po jeho stlačení sa začne hra pomaly načítavať a do pár minút môžete začať hrať.

Hru je možné ovládať aj dotykom, no pre lepší zážitok sa určite oplatí pripojiť si ovládač. Podobný postup platí aj pri všetkých ostatných hrách.