Začína sa turnaj Australian Open. Kde sledovať výkony našich športovcov?

ZDROJ | Australian Open

Tenisoví fanúšikovia dnes majú malý sviatok. Začína sa totiž grandslamový turnaj s názvom Australian Open 2022. Organizuje sa v hlavnom meste Melbourne. Kde môžete sledovať tieto zápasy online?

Pozrite siSmart lopta na ME 2022 poskytuje podrobný prehľad výkonu hráčov

Turnaj riadi Medzinárodná tenisová federácia (ITF) a je súčasťou kalendárov 2022 ATP Tour a 2022 WTA Tour v kategórii Grand Slam. Turnaj bude pozostávať z podujatí pre profesionálnych tenisových hráčov v dvojhre, štvorhre a zmiešanej štvorhre.

Turnaj sa hrá na tvrdom podklade a bude sa odohrávať na 25 ihriskách, vrátane štyroch hlavných kurtov Rod Laver Arena, John Cain Arena, Margaret Court Arena a 1573 Arena.

Australian Open bude prebiehať od 17. do 30. januára 2022. Ide už o 110. ročník tejto prestížnej súťaže. Ani tento rok sa nezaobišiel bez komplikácii, kedy srbského tenistu Novaka Djokoviča a tenistku Naomi Osaka nechceli pustiť do krajiny kvôli ich nezaočkovaniu proti vírusu COVIDu-19.

ZDROJ | Australian Open

Na Australian Open 2022 sa predstavia celkovo piati Slováci. Istú účasť na turnaji má na základe postavenia v rebríčku Alex Molčan, Anna Karolína Schmiedlová a Kristína Kučová. V kvalifikácii si miestenku vybojovali Viktória Kužmová a Norbert Gomboš.

Všetky zápasy začínajú o jednej v noci miestneho času. Asi aj preto naše televízne stanice nemajú záujem o vysielanie turnaja. Zistili sme, že zápasy si môžete pozrieť na programoch Eurosport 1 a 2. Tie nájdete u mnohých slovenských poskytovateľov.

Pozrite si8 top albumov, ktoré sa oplatí počúvať v januári 2022

Ponuka programov je teda obmedzená, ale to neznamená, že si tieto zápasy nemôžete pozrieť. Ide o prestížny turnaj a o to viac, keď sú tam aj naši reprezentanti. Tak im spoločne držme palce!

Komentáre k článku