Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Začína éra 360 Hz herných obrazoviek. Pozrite sa, ktorí výrobcovia ich ponúknu

Začína éra 360 Hz herných obrazoviek. Pozrite sa, ktorí výrobcovia ich ponúknu
Zdroj | ASUS
Stanislav Vinc
Začína éra 360 Hz herných obrazoviek. Pozrite sa, ktorí výrobcovia ich ponúknu
Zdroj | ASUS
Zdroj | ASUS

Prvého oznámenia podpory tak vysokej frekvencie sme sa dočkali ešte začiatkom roka na výstave CES 2020. Výrobcovia však začínajú chrliť prvé 360 Hz monitory na trh až teraz. Na jeseň uvedie do predaja 360 Hz monitor ASUS, Acer, Alienware, aj MSI.

NVIDIA spolu s predstavením novej generácie grafických kariet NVIDIA GeForce RTX série 30 uviedla do sveta aj technológiu NVIDIA Reflex navrhnutú pre e-športových hráčov. Jej cieľom je zníženie odozvy zobrazovania obsahu na obrazovke aj pri tak extrémnych obnovovacích frekvenciách, kedy už prakticky neexistujú vynechané snímky a teda ani premrhaná príležitosť pre profesionálnych hráčov v ten správny čas vystreliť na protihráčov.

https://youtu.be/-cXg7GQogAE

NVIDIA toho v spolupráci s výrobcami herných monitorov docieli tým, že v rámci technológie Reflex a analýzy odozvy premiestni vstup myšky hráča z počítača priamo do monitora. Všetky nové monitory s technológiou NVIDIA Reflex tak budú disponovať minimálne jedným USB-A portom pre pripojenie myšky.

Niektoré parametre nových herných monitorov od spoločností ASUS, Acer, Alienware a MSI sa líšia, no vo všetkých štyroch prípadoch ide nateraz o 25“ monitory s Full HD rozlíšením. Zaujímavé je, že aj keď bola technológia NVIDIA Reflex predstavená spolu s novou generáciou grafických kariet, kompatibilná bude so všetkými kartami od série GeForce GTX 900.

Zdroj | Dell

Čo sa týka detailov o jednotlivých monitoroch, ASUS ROG Swift 360HZ PG259QNR (v titulke článku) bude mať v balení nový ROG Desk Mount Kit, teda stojan s možnosťou pevného prichytenia k hrane stolu. Na zadnej strane ponúkne HDMI 2.0 a DisplayPort 1.4. Na informácie o cene a dostupnosti v tomto prípade ešte čakáme.

Zdroj | ASUS

Rovnakú ponuku portov má aj nový Acer Predator X25, ktorý ponúkne konvenčnejší dizajn. Ani ten však stále nemá stanovenú cenu, ani dátum vydania. Rovnako je na tom aj ich tretí kolega – Alienware 25 (AW2521H). Výnimkou je MSI Oculux NXG253R, ktorý dorazí do predaja v priebehu novembra s cenou 799 dolárov.