Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Za koľko môžete predať svoj iPhone 12 či 11, aby ste si kúpili iPhone 13?

Za koľko môžete predať svoj iPhone 12 či 11, aby ste si kúpili iPhone 13?
Zdroj | Apple
Richard Pliešovský
Za koľko môžete predať svoj iPhone 12 či 11, aby ste si kúpili iPhone 13?
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Aj vám sa zapáčil nový iPhone 13, ale je vám ľúto len tak sa zbaviť svojho minuloročného, resp. dvojročného modelu, ktorý je ako zo škatuľky a šľape ako švajčiarske analógové hodinky v čase ich najväčšej slávy? Nie je problém, zaneste svoj iPhone do predajne a spätne ho odpredajte.

Keďže aj staršie iPhony si držia svoju cenu a je o ne veľký záujem, už aj na Slovensku môžete využiť možnosť ich spätného odkúpenia. Ak ste si vybrali nový iPhone 13, môžete sa pozrieť, koľko dostanete za svoj súčasný a tak si vypočítate, aké veľké prasiatko musíte robiť.

Pozrite si

Vo Švajčiarsku si zarobíte na nový iPhone za 4 dni, na Slovensku za mesiac

Našťastie, vďaka internetu nemusíte chodiť od bazáru k bazáru a zisťovať, kto vám ponúkne najviac. Dokonca nemusíte ani zverejniť inzerát a následne sa dlhé týždne handrkovať o cenu. Dnes to ide oveľa priužnejšie a efektívnejšie.

Stačí si pozrieť stránky slovenských resellerov Apple, napríklad mZone, iSotres či iStyle. Na príslušnej stránke si vyberiete zariadenie (telefóny, tablety, smarthodinky, notebooky), značku (v našom prípade Apple) a napokon model.

Zdroj | Apple

Za koľko predáte Apple iPhone 12 Pro 128 GB?

Skúsme si pozrieť ponuku mZone. Tam požadujú ešte spresniť farbu, klikáme teda na odtieň Graphite.

Vzápätí si môžete pozrieť cenu, odvíja sa od stavu vášho zariadenia. Ak je Ako nové, čo znamená že je v kompletnom balení, nie staršie ako 3 mesiace, dostanete za iPhone 735 eur. Nasleduje kategória Zánovné, čo predstavuje nepoužívané zariadenie. Za také získate 853 eur. Za Ľahko opotrebovaný iPhone 12 Pro 128 GB vám ponúknu 688 eur. To je slušná ponuka, však?

Na porovnanie, v iStyle by vám za rovnaký model dali maximálne 675 eur, 540 eur dostanete ak bolo zariadenie používané a je vo veľmi dobrom stave.

Štedrejší sú v iStores. Používajú rovnakú metodiku ako mZone a ponúknu vám aj rovnaké ceny. Ak je iPhone Nový, nepoužívaný, dostanete za neho 835 eur. Nasleduje kategória Ako nové, čo predstavuje plne funkčné zariadenie. Za také získate 733 eur. Za Ľahko opotrebovaný iPhone 12 Pro 128 GB vám ponúknu 688 eur.

Za koľko predáte Apple iPhone 11 64 GB?

Starší a menej výkonný model, menšia pamäť. Oplatí sa vôbec predať? Pozrite sa sami.

mZone iStores iStyles
Nový 472 472 360
Ako nový 393 393 288
Ľahko opotrebovaný 354 354 n/a

Ako vidíte, za dvojročný, mierne opotrebovaný iPhone základnej rady dostanete necelých 400 eur, čo nie je vôbec zlé. Aj preto sa oplatí starať o svoje zariadenie, po jeho skontrolovaní vymenení poškodených dielov bude poslúži ďalšiemu šťastnému majiteľovi. Mimochodom, viete, koľko dní musí robiť na iPhone Slovák?

Pozrite si

Chcete iPhone 13? Top model stojí na Slovensku 1 829 €!

Po vyriešení predaja starého „ajfonu“ môžete začať rozmýšľať nad tým, ktorý model si vyberiete. Ak chcete prevetrať peňaženku, máte možnosť vybrať si top model iPhone 13 Pro Max s 1 TB pamäťou a cenovkou aká visí nad ojazdenou škodovkou, 1 829 eur.

Pripomíname, že uvádzané výkupné ceny sa môžu líšiť a spomínané firmy nie sú jediné, kde môžete odpredať svoje zariadenie.