Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Za funkcie v interiéri BMW budeme možno platiť predplatné

Za funkcie v interiéri BMW budeme možno platiť predplatné
Zdroj | BMW
Michal Spiegel
Za funkcie v interiéri BMW budeme možno platiť predplatné
Zdroj | BMW
Zdroj | BMW

BMW uverejnilo novú aktualizáciu systému iDrive 7.0 a tiež rozšírenie online obchodu ConnectedDrive Store. Súčasťou rozšírenia má byť do budúcna aj doplnková výbava, za ktorú sa možno bude platiť predplatné.

Online aktualizácie systému, ktoré pridávajú nové funkcie, spopularizovala automobilka Tesla. Postupne na tento spôsob prechádzajú aj ďalšie firmy.

Zatiaľ nie je nič jasné, no v detailoch správy sú náznaky, že služby ako vyhrievané sedadlá, volant, adaptívny tempomat a iné môžu byť dostupné na základe predplatného a cez tzv. online aktualizácie.

Zdroj | BMW
Pozrite si

Korona zasiahla, BMW končí partnerstvo s Daimlerom na vývoji autonómnych áut

Znamená to, že funkcie budú v aute dostupné, no na ich použitie budete musieť zaplatiť poplatok. Pokiaľ má takto vyzerať budúcnosť automobilizmu, budúci majitelia áut nadšení nebudú.

Na druhej strane predplatné môžete zrušiť napríklad počas letných mesiacov, kedy vyhrievané sedadlá či volant nepotrebujete. Prípadne adaptívny tempomat si zaplatíte iba pokiaľ sa chystáte na dlhšiu cestu po diaľnici.

Zdroj | BMW

To isté platí aj pre ďalšieho majiteľa auta, ktorý si tak môže vybrať, za ktoré funkcie bude platiť a ktoré sú preňho zbytočné.

Automobilka BMW už v minulosti vyvolala vlnu kritiky za to, že pýtala pravidelný poplatok za službu Apple CarPlay vo svojich autách, ktorá je väčšinou zadarmo.

Zdroj | BMW
Pozrite si

Elektrinou poháňané kolesá dokážu roztočiť aj BMW X6

Ako už bolo napísané, zatiaľ sa nová možnosť predplatného spomínala iba v náznakoch tlačovej konferencie, informoval portál Autoblog, tak veríme, že si v BMW dobre rozmyslia, ako to s predplatným za zabudované funkcie nakoniec bude.

Zdá sa, že v najbližších rokoch už nebudete platiť iba za predplatné Spotify a Netflixu, ale aj za predplatné služieb vo vozidle.

Zdroj