Youtuber zaslal 3 AirTagy na 3 rôzne miesta. Z Cupertina sa vrátil aj s listom

ZDROJ | Apple

Lokalizačný prístroj AirTag od amerického Applu má rôzne formy využitia. Nemecký youtuber Jonathan sa ho rozhodol odoslať do troch lokácií, pričom sledoval každý jeho krok. Z Applu sa mu odvďačili ďakovným listom.

Pozrite siLokalizačný prívesok Apple AirTag oficiálne tu, stojí iba 29 dolárov

Tri AirTagy na tri rôzne miesta

Youtuber Jonathan z kanálu MegaLag odoslal tri balíčky s AirTagon na tri rôzne miesta. Jeden adresoval Timovi Cookovi do Cupertina, druhý Elonovi Muskovi do sídla Space X a tretí putoval na nemeckú ambasádu do Severnej Kórei.

Na doručenie využil prepravnú službu DHL a nechal sa informovať o aktuálnom pohybe svojich balíkov. Takto jednoducho si mohol overiť, či lokátor AirTag ukazuje zhodnú polohu, akú uvádza aj prepravná služba DHL.

Tieto údaje sa však spočiatku líšili. Podľa DHL už balíčky opustili letisko vo Frankfurte, ale aplikácia Find My ich stále lokalizovala na mieste. Neskôr sa ukázalo, že balíčky odleteli o pár dní neskôr.

AirTag do Severnej Kórei nedorazil a omylom bol poslaný do Južnej Kórei, kde ho však aplikácia Find My kvôli miestnej regulácii nenašla. Youtuber preto odoslal ešte jeden. Ten bol adresovaný na severokórejský filmový festival. Jeho osud nie je nateraz známy.

ZDROJ | Apple

Lokalizátori určené do Apple a SpaceX dorazili na newyorské letisko JFK, odkiaľ putovali do finálnych destinácií. AirTag do SpaceX naozaj dorazil, ale po vyše dvoch týždňoch stratil svoj signál.

Apple prekvapil svojim prístupom

Najväčším prekvapením bol AirTag adresovaný do sídla spoločnosti Apple. Ten skutočne do Apple Parku dorazil. Po šiestich týždňoch bol poslaný späť do Nemecka aj s ďakovným listom od asistenta Tima Cooka. Ten sa youtuberovi poďakoval za jeho kreatívne využitie ich produktu a dúfa, že ich bude Jonathan využívať aj naďalej po ceste cez celý svet.

ZDROJ | 9to5mac

Ako môžeme vidieť, kreativite sa medze nekladú. Určite je toto zaujímavý nápad ako využiť lokalizačný prístroj a nakoniec byť aj milo prekvapený z prístupu takej obrovskej firmy, akou je Apple.

Pozrite siiFixit rozobral AirTag, porovnal ho s konkurentmi a vyvŕtal doň dieru na kľúče

Zdroj9To5Mac

Komentáre k článku