Youtube už testuje lacnejšiu verziu svojej služby Premium

ZDROJ | NordWood Themes

Materská firma Alphabet, ktorá vlastní Google, spúšťa novú službu s názvom YouTube Premium Lite. Za primeranú cenu dostanú používatelia YouTube bez reklám.

Pozrite siYouTube Shorts už aj na Slovensku, má sa TikTok a Instagram čoho obávať?

Existujú aj používatelia, ktorí si službu YouTube Premium platia iba preto, aby sa zbavili v službe YouTube reklám. Platiť si za to ale mesačne 11,99 eur je jednoducho priveľa. Práve týmto užívateľom chce Google vo svojej „Lite“ verzii služby Premium vyhovieť. Tá bude obsahovať YouTube bez reklám.

YouTube Premium Lite sa už testuje

Táto služba je v súčasnosti dostupná v siedmich krajinách v severských a beneluxských oblastiach. Cena je 6,99 eur za mesiac, čo je o 5 eur lacnejšie ako štandardná služba YouTube Premium. 6,99 eur si YouTube pýta aj za službu Premium určenej pre študentov.

Cena 11,99 eur za službu YouTube Premium platí pre zahraničie. U nás je táto suma 7,19 eur mesačne. YouTube ponúka aj mesačnú bezplatnú verziu na vyskúšanie. Ak by služba YouTube Premium Lite prišla aj na Slovensko, cena by bola tiež určite nižšia ako 6,99 eur.

ZDROJ | 9to5google.com

 

Od svojej dospelej verzie sa líši v tom, že nebude k dispozícii sťahovanie videí do offline režimu a nebude ani dostupná funkcia prehrávania videa na pozadí. Taktiež tu nie je dostupná služba YouTube Music a sťahovanie pesničiek.

Jediné, čo používateľ dostane bude YouTube bez reklám. Za to môže byť ale suma 6,99 eur za mesiac stále dosť vysoká, keďže žiadne funkcie navyše nedostane.

Čo všetko obsahuje štandardné YouTube Premium?

Štandardná služba YouTube Premium obsahuje videá bez reklám aj offline sťahovanie videí. Zaujímavou funkciou je aj prehrávanie videí na pozadí. Okrem  toho dostane používateľ aj službu YouTube Music. Opäť tu je offline prehrávanie a sťahovanie skladieb. Do tretice je k dispozícii prístup do služby YouTube Kids. Obsah pre deti je dostupný offline a bez reklám.

YouTube zatiaľ nevydal stanovisko k tomu, či sa služby YouTube Premium Lite dočkáme aj globálne. Ak by mala táto služba v týchto krajinách úspech, nepochybujeme o tom, že by sa rozšírila aj do ďalších krajín. Či sa tak stane si budeme musieť nejaký čas počkať.

Pozrite siYoutuber zaslal 3 AirTagy na 3 rôzne miesta. Z Cupertina sa vrátil aj s listom

ZdrojAndroid Authority

Komentáre k článku