Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

YouTube sa chytil jednej citlivej témy. Začne o nej mazať nepravdivý obsah

YouTube sa chytil jednej citlivej témy. Začne o nej mazať nepravdivý obsah
Zdroj | TechCrunch
Michal Sobek
YouTube sa chytil jednej citlivej témy. Začne o nej mazať nepravdivý obsah
Zdroj | TechCrunch
Zdroj | TechCrunch

Google si dáva riadne pozor na to, aby jeho platforma YouTube mala čo najdôveryhodnejší obsah a úspešne mazala nepravdivé informácie. Teraz tieto opatrenia Google aplikuje aj čo sa týka citlivej témy potratov.

Pozrite si

Koniec sledovania YouTube bez reklám, proti obľúbenej appke zakročili právnici

YouTube tvrdí, že začne odstraňovať pokyny pre nebezpečné metódy potratov alebo obsah, ktorý propaguje nepravdivé tvrdenia o bezpečnosti potratov. Potraty sú všeobecne veľmi citlivá téma, a to si samotný Google plne uvedomuje.

Zdroj | NordWood Themes

Spoločnosť tento krok oznámila prostredníctvom Twitteru a uviedla, že spadá pod jej politiku dezinformácií v oblasti medicíny. K súvisiacim videám tiež pridáva informačný panel, ktorý bude ponúkať zdravotné informácie o potratoch z Národnej lekárskej knižnice, podobne ako tomu bolo v prípade vakcín.

YouTube konkrétne napísal, že od dnešného dňa a v priebehu niekoľkých nasledujúcich týždňov budú odstraňovať obsah, ktorý poskytuje pokyny na nebezpečné metódy umelého prerušenia tehotenstva alebo propaguje nepravdivé tvrdenia o bezpečnosti potratov v súlade s ich zásadami týkajúcich sa dezinformácií v oblasti medicíny.

Pozrite si

Ako veľmi môžu byť dokonalé hodinky Garmin tactix 7 Pro Solar?

V otázke zásad týkajúcich sa zdravia alebo medicínskych tém sa spoliehajú na publikované usmernenia od zdravotníckych úradov. Uprednostňujú prepojenie ľudí s obsahom z dôveryhodných zdrojov o zdravotných témach a ich pravidlá a produkty neustále prehodnocujú podľa toho, ako sa odohrávajú udalosti v reálnom svete.

Zdroj | Pixabay

Toto rozhodnutie sa bude skôr týkať videí propagujúcich samopotraty pomocou byliniek, ako je palina obyčajná a penica kráľovská. Tento postup, pred ktorým mnohí bylinkári varovali, je nespoľahlivý a môže spôsobiť vážne zdravotné problémy. Videá boli primárne hlásené na platforme TikTok, kde sa niektoré stali mimoriadne populárnymi.

Naproti tomu interrupcia prostredníctvom tabletiek sa všeobecne považuje za bezpečnú a spoľahlivú, dokonca aj keď sa vykoná mimo dohľadu lekára.

Zdroj