Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

YouTube predstavil vlastný TikTok, privítajte YouTube Shorts

YouTube predstavil vlastný TikTok, privítajte YouTube Shorts
Zdroj | YouTube
Stanislav Vinc
YouTube predstavil vlastný TikTok, privítajte YouTube Shorts
Zdroj | YouTube
Zdroj | YouTube

YouTube oznámil spustenie funkcie Shorts, ktorá sa nápadne podobá na sociálnu sieť TikTok. Dostupná bude najprv v Indii, kde bol konkurenčný TikTok zakázaný vládou.

Krátke, vertikálne natáčané a o hudbu doplnené videá v priebehu leta implementoval do svojej sociálnej siete Instagram. Funkcia Reels je aktuálne dostupná aj u nás a vyzerá to tak, že ju začínajú vo veľkom využívať aj tvorcovia, ktorí doteraz tvorili exkluzívne obsah iba pre sociálnu sieť TikTok.

O niečo podobné sa pokúša aktuálne už aj YouTube s funkciou Shorts. Krátke videá s dĺžkou 15 sekúnd alebo menej môžu používatelia tvoriť priamo v mobilnej aplikácii YouTube, ktorá im dá do rúk súbor nových nástrojov pre jednoduchšie nahrávanie aj následnú úpravu videa.

Zdroj | YouTube

Používatelia budú mať k dispozícii aj bohatú knižnicu piesní, ktorú budú môcť vkladať do videí bez starosti s jej licencovaním. S fungovaním sociálnej siete TikTok, ako aj s funkciou Reels na Instagrame, budú mať YouTube Shorts spoločné aj jednoduché prepínanie medzi videami vertikálnymi gestami na obrazovke.

Pozrite si

Mark Zuckerberg údajne lobuje za zákaz TikToku, presviedčať mal aj Trumpa

O YouTube Shorts sme po prvý krát počuli už v priebehu apríla a aj keď sme sa aktuálne dočkali už aj oficiálneho predstavenia novej funkcie, na jej spustenie na našom trhu si budeme musieť ešte počkať. YouTube Shorts štartujú najprv v Indii, kde vláda priamo zakázala prevádzku sociálnej siete TikTok.

Zdroj