YouTube Music – konečne dôstojný konkurent pre Apple Music a Spotify

ZDROJ | YouTube

O YouTube streamingovej službe, ktorá by plnohodnotne konkurovala službám ako Spotify či Apple Music sa hovorí už dlho. Už budúci týždeň sa dočkáme spustenia YouTube Music.

22. máj je dátum, ktorý si poznačte v kalendári. Od tohto dňa totiž niektorí z nás môcť využívať novú hudobnú službu YouTube Music. Žiaľ na Slovensku si budeme musieť ako vždy ešte počkať.

Najdôležitejšia informácia je, že služba bude dostupná podobne ako Spotify, zdarma. Nebudú však chýbať reklamy, ktoré veríme, že nebudú príliš otravné a nebudú pred každou skladbou. Na druhej strane služba ponúkne aj vizuálny obsah v podobe klipov. Dôležité tiež je, aby služba fungovala ako prehrávač hudby s kvalitnými skladbami podobne ako Spotify či Apple Music.

ZDROJ | YouTube

Pozrite siPandora Premium – má sa Spotify čoho obávať?

K dispozícii bude aj platená verzia YouTube Music Premium, ktorá bude stáť 9,99 dolárov mesačne, čo nie je zrovna málo a je to takmer o polovicu viac, než stojí Spotify Premium. Hudbu si budete môcť stiahnuť a počúvať aj keď ste offline.

Na začiatku bude služba dostupná len v USA, Austrálii, na Novom Zélande, v Mexiku a v Južnej Kórei, no čoskoro by mala expandovať do ďalších 14 krajín. Veríme, že ešte tento rok sa služby dočká aj Slovensko.

ZDROJ | YouTube

Pozrite siYouTube Red za 10 dolárov bez reklám a s exkluzívnym obsahom

Čo však ponúkne služba oproti konkurencii? Keďže YouTube patrí Googlu, ktorý o nás neustále zbiera informácie, YouTube Music bude vytvárať playlisty na mieru podľa vašich záujmov.

Čo sa týka služby YouTube Red, ktorá ponúka prémiový obsah a obsah bez reklamy, služba sa premenuje na YouTube Premium a bude stáť 11,99 dolárov mesačne, čo je o 2 doláre viac než YouTube Red. Súčasťou tejto služby však bude aj YouTube Music Premium.

Čo sa týka zákazníkov, ktorí používajú Google Play Music, tým bude okamžite umožnený prístup k novej službe.

ZdrojYouTube,Pitchfork

Komentáre k článku