Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Yamaha ohlásila päť parádnych MusicCast produktov

Yamaha ohlásila päť parádnych MusicCast produktov
Zdroj | Yamaha
Michal Spiegel
Yamaha ohlásila päť parádnych MusicCast produktov
Zdroj | Yamaha
Zdroj | Yamaha

Hudobný profesionál Yamaha ohlásil päť nových audio produktov, ktoré disponujú technológiou MusicCast. Nájdete tu všetko, od malého reproduktora až po veľký soundbar.

MusicCast je technológia, ktorá dokáže bezdrôtovo prenášať audio obsah napríklad z vášho smartfónu na audio zariadenia. Funguje to na princípe existujúcej Wi-Fi siete.

Poďme sa bližšie pozrieť na jednotlivých päť noviniek.

Yamaha WX-010

Cena: 199 dolárov

Zdroj | YAMAHA

Začnime najmenším reproduktorom WX-010, ktorý sa svojimi kompaktnými rozmermi ideálne hodí na nočný stolík, alebo do kuchyne.

Nechýba podpora pre hudodbné služby ako Spotify, Rhapsody, či Pandora. Pripojiť sa môžete aj cez technológiu Bluetooth, AirPlay, alebo Wi-Fi.

Reproduktor bude disponovať tromi 0,5″ woofermi a jedným 1″ tweeterom.

Do smartfónu si môžete stiahnúť aj aplikáciu na diaľkové ovládanie reproduktora. WX-010 bude dostupný v dvoch farebných spracovaniach – čierna a biela.

Yamaha WXA-50

Cena: 499 dolárov

Zdroj | Yamaha

Tentokrát sa jedná o kvalitný zosilňovač, ktorý tiež funguje na bezdrôtovej technológii. Môžete si k nemu pripojiť dva reproduktory, na ktoré bude prenášať vysoko-kvalitnú hudbu.

Zosilňovač od Yamaha podporuje väčšinu druhov vysoko-kvalitného audia – FLAC/WAV/AIFF až do 192 kHz/24-bitov, Apple Lossless (ALAC) až do 96 kHz/24-bitov a DSD až do 5,6 MHz.

Zdroj | Yamaha
Zdroj | Yamaha

Zoislňovač si viete opäť prepojiť so smartfónom, no dostanete k nemu aj klasický ovládač. Spracovanie produktu je len v tmavo striebornej farbe.

Yamaha WXC-50

Cena: 349 dolárov

Zdroj | Yamaha

Podobne ako predchádzajúci produkt, no tentokrát sa jedná o pred-zosilňovač. Tento produkt si napríklad pripojíte k AV receiveru (prijímaču), alebo k Hi-Fi systému.

Zdroj | Yamaha

Pred-zosilňovač v podstate zoberie prijímaný signál a upraví ho na požadovanú úroveň, pred tým, než smeruje do konečného zosilňovača.

Väčšinou je preamplifier (pred-zosilňovač) súčasťou zosilňovača, no Yamaha sa rozhodla ich oddeliť.

Yamaha R-N402

Cena: 399 dolárov

Dostávame sa k receiveru (prjímač). Nechýbajú všetky už spomínané technológie a pre pripojenie USB nájdete v prednej časti port.

Nechýba FM/AM rádio signál a niekoľko digitálnych prepojení pre spojenie s TV, alebo Blu-ray prehrávačom. Vyzerá naozaj super a kvalitný bude tiež. Sám Yamaha reciever vlastním a neviem si ho vynachváliť.

Zdroj | Yamaha

Yamaha YSP-2700

Cena: 1 199 dolárov

Zdroj | Yamaha

Dostali sme sa k poslednému a najdrahšiemu produktu od Yamahy a tým je soundbar s podporou 7.1 kanálového zvuku.

Soundbar disponuje 16 reproduktormi a 16 zosilňovačmi. Technológia Dolby TrueHD a DTS-HD Master Audio vám zabezpečí vysoko-kvalitný zvuk. HDMI vstup s podporou 4K Ultra HD vám navyše ponúkne kvalitné prehrávanie obrazu.

Zdroj | Yamaha

Soundbar vyzerá tiež úžasne a napriek vysokej cene môže byť Soundbar zaujímavým riešením, ktoré čiastočne nahradí veľký počet reproduktorov pri tradičných domácich kinách.

Novinky od Yamahy ponúkajú famóznu technológiu MusicCast a Bluetooth, takže tých káblov bude opäť o niečo menej. Pri Yamahe si kvalitným spracovaním a zvukovým výstupom môžete byť takmer istý. Napriek vyššej cene by som, pri výbere nového audio systému, rozhodne išiel do toho a Yamahu môžem iba odporúčiť.

Zdroj