Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #Eco
  • 2 min.
  • 23.10.2019

Xone ebike - Rolls-Royce medzi elektrickými bicyklami

Xone ebike - Rolls-Royce medzi elektrickými bicyklami
Zdroj | Indiegogo
Michal Biznár
Xone ebike - Rolls-Royce medzi elektrickými bicyklami
Zdroj | Indiegogo
Zdroj | Indiegogo

Dizajn hrá dôležitú a niekedy až kľúčovú úlohu pri kúpe produktov. Apple je toho jasný dôkazom. Tento fakt si uvedomuje aj tím, ktorý stojí za bicyklom Xone ebike.

Elektrický bicykel hodný 21. storočia. Tak by sa dal charakterizovať tento dizajnovo-nádherný kúsok, ktorý sa snaží zaujať v kampani na Indiegogo.

Zdroj | Indiegogo
Pozrite si

Karmic OSLO – elektrický bicykel, pri ktorom sa nezapotíte

Devízou bicyklu nie je iba dizajn, o ktorý sa postaral Mat Rauzier, ale aj unikátne technológie, ktoré sú v bicykli prítomné. Príkladom je integrovaný Android dotykový počítač, ktorý sa nachádza v ráme bicyklu a umožní prečítanie tváre na odomknutie bicykla.

V hliníkovo-uhlíkovom ráme tiež nájdeme elegantne skrytú tenkú batériu, ktorá sľubuje dojazd 75 kilometrov na jedno nabitie, ktoré by nemalo trvať viac ako 4 hodiny.

Aby toho nebolo málo, bicykel sa inšpiroval rekuperáciou v elektromobiloch a umožní pri spätnom chode pedálov obnovenie aspoň časti z energie. Podobná regenerácia batérie funguje aj pri jazde z kopca.

Bicykel dosahuje maximálnu rýchlosť 25 kilometrov za hodinu, no k dispozícii je aj verzia Power, ktorá sľubuje slušných 45 kilometrov za hodinu.

Z ďalších vymožeností potešia inteligentné zabudované svetlá, ktoré sa menia na základe senzoru, ktorý dokáže snímať svetlo v okolí. Zadné aj predné svetlo sa vám tak bude automaticky prispôsobovať. Nechýbajú smerové svetlá na riadidlách, aby aj vozidlá vedeli, ktorým smerom máte namierené.

Zdroj | Indiegogo
Pozrite si

GoCycle GXi – populárny elektrický skladací bicykel dostal nástupcu

Bicykel Xone ebike má hmotnosť 22 kilogramov, čo je v porovnaní s konkurenciou bežný štandard. Xone ebike je k dispozícii v niekoľkých farebných spracovaniach vrátane medenej, červenej, šedej a zelenej.

Do konca kampane ostali ešte dva mesiace, no už teraz je jasné, že Xone ebike bude úspešným projektom, keďže sa podarilo vyzbierať plánovaných 45 000 €.

Pokiaľ vás bicykel Xone ebike zaujal, môžete si ho predobjednať cez oficiálnu kampaň na Indiegogo. K dispozícii je v troch verziách – smart za 1 794 €, smart + za 1 884 € a power za 1 973 €. Ceny sú momentálne zľavnené o 50 % z finálnej výrobnej ceny.

Zdroj