Xiaomi pod značkou Mijia predstavuje elektrickú kolobežku

ZDROJ | Xiaomi

Xiaomi opäť rozširuje svoje portfólio produktov. Pod značkou Mijia na domácom trhu predstavil očakávaný elektrický dopravný prostriedok. Nejde však o elektromobil, ktorý by síce poriadne prekvapil, ale bol vcelku nereálny. Xiaomi predstavilo elektrickú kolobežku.

https://www.youtube.com/watch?v=Q4C2CmXc5tY

Xiaomi Mijia Electric Scooter sa hodí všetkým tým, ktorí sa počas dňa presúvajú po mestách. Mijia je na prvý pohľad malá kolobežka, no v reále je omnoho väčšia, veď si len pozrite video vyššie.

Pozrite siXiaomi Mi Sports je headset pre športovcov len za 20 eur

xiaomi-mijia-electric-scooter-2
ZDROJ | Xiaomi

Zaujímavo znejú informácie o tom, že 280 Wh batéria dokáže previezť 75-kilogramového majiteľa do vzdialenosti 30 kilometrov. Využíva pritom 500-watový motor, ktorého maximálka je 25 km/h.

Novinka využíva aj systém z F1 – Kinetic Energy Recovery System (KERS) pre generovanie elektrickej energie z kinetickej energie a tiež rekuperáciu energie počas brzdenia. Okrem toho má ja špeciálny E-ABS systém, ktorý vraj kolobežku z plnej rýchlosti zastaví do vzdialenosti 4 metrov.

xiaomi-mijia-electric-scooter-6
ZDROJ | Xiaomi

Xiaomi Mijia bude v predaji v dvoch farebných verziách – čiernej alebo bielej. Hmotnosť kolobežky však nie je vôbec nízka – 12,5 kg. Ak teda bývate alebo pracujete na 3.-4. poschodí bez výťahu, počas dňa si aj vcelku zašportujete.

xiaomi-mijia-electric-scooter-7
ZDROJ | Xiaomi

Aj na to ale Xiaomi myslelo a po sklopení riadidiel sa z nich stáva pomerne pohodlný úchop na prenášanie. Ku kolobežke Mijia je samozrejme aj mobilná appka. Cez ňu je možné sledovať nielen aktuálnu rýchlosť, ale aj kapacitu batérie či iné notifikácie.

Pozrite siXiaomi Mi MIX predbieha aj tú najlepšiu konkurenciu

xiaomi-mijia-electric-scooter-4
ZDROJ | Xiaomi

Na smartfón by pritom mal byť na riadidlách úchyt. Okrem toho tu je aj predné svetlo pre jazdu počas tmy. Svetlo nechýba ani na zadnom blatníku. Celá konštrukcia je pritom z ľahkého hliníka.

A to najlepšie na záver – cena. Ako množstvo iných Xiaomi produktov, aj tento bude na domácom trhu za prijateľnú cenu. Tá činí 1 999 CNY čo je okolo 272 €. V predaji bude od 15. decembra 2016.

xiaomi-mijia-electric-scooter-1
ZDROJ | Xiaomi

ZdrojMIUI

Komentáre k článku