Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Xiaomi ukázalo nový smart zámok. Má veľký displej a odomknete ho aj odtlačkom

Xiaomi ukázalo nový smart zámok. Má veľký displej a odomknete ho aj odtlačkom
Zdroj | Xiaomi
Michal Sobek
Xiaomi ukázalo nový smart zámok. Má veľký displej a odomknete ho aj odtlačkom
Zdroj | Xiaomi
Zdroj | Xiaomi

Spoločnosť Xiaomi sa nezaoberá len výrobou smartfónov, ale vo svojom portfóliu má bohatý segment zariadení do inteligentnej domácnosti. Tam rozhodne patrí aj nový smart zámok, ktorý dokáže zaujať viacerými vecami, ale tou podstatnou nás sklame.

Tento smart zámok nesie dlhý názov Xiaomi Smart Door Lock M20 Cat Eye Version. Zariadenie prichádza s veľkou obrazovkou na samotnom tele zámku, ktorá funguje ako kukátko. To je funkcia, ktorá pôvodnej verzii M20 chýbala. Konkrétne ide o 3,97-palcový IPS displej. Keď návštevníci zazvonia na zvonček, obrazovka sa automaticky rozsvieti.

Obsah pokračuje pod reklamou

Logicky sa na zámku nachádza aj zabudovaná kamera, ktorá sa pýši až 180-stupňovým uhlom záberu s clonou f/2,0 a rozlíšením 2K. Kamera umožňuje jasné snímanie aj v noci. Spoločnosť Xiaomi bude dokonca poskytovať bezplatné cloudové úložisko, kde budú videá uložené zadarmo po dobu troch dní.

K dispozícii je tiež inovatívny dizajn proti nakláňaniu, plne automatické telo zámku s tlmením hluku s podporou automatického zamykania a je tiež vybavené indukčným elektronickým zvončekom s viacerými spôsobmi odomykania.

Je tu podpora odomykania odtlačkom prsta, odomykanie heslom, jednorazovým heslom, pomocou NFC, napríklad v smart náramku, odomykanie pomocou smartfónu cez Bluetooth a ďalšie spôsoby odomykania môžu byť prepojené s inteligentnou domácnosťou.

Pozrite si

Facebook chce ťahať z vreciek peniaze. Za overenie účtu si priplatíte

Celý smart zámok sa napája pomocou batérie. Samotný zámok dverí má životnosť batérie približne 12 mesiacov, zatiaľ čo jednotka Cat Eye má životnosť batérie približne 4 až 6 mesiacov. Potom osem AA batérií jednoducho vymeníte a fičíte ďalej.

Aká je teda hlavná nevýhoda tohto podareného smart zámku? Bude dostupný iba v domácej Číne, takže u nás si ho, bohužiaľ, oficiálne nekúpite. Je to rozhodne škoda, pretože má jednoznačne potenciál. V Číne sa bude predávať v prepočte za 273 eur.

Zdroj