Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Xiaomi mení trh! Má e-kolobežku s duálnym odpružením a obrovským dojazdom

Xiaomi mení trh! Má e-kolobežku s duálnym odpružením a obrovským dojazdom
Michal Sobek, Stanislav Vinc
Xiaomi mení trh! Má e-kolobežku s duálnym odpružením a obrovským dojazdom

Spoločnosť Xiaomi na veľtrhu MWC v Barcelone predstavila sériu Xiaomi 13 pre globálny trh, nové smart hodinky aj slúchadlá a aj riešenie pre odomykanie áut pomocou smartfónu. Nezabudla ani na e-dopravu a predstavila kolobežku Xiaomi Electric Scooter 4 Ultra.

Začneme hneď najväčšou novinkou, ktorou je systém duálneho odpruženia. To je niečo, čo vám spríjemní jazdu mimo klasickej „asfaltovky“. K tomu dopomôžu aj 10-palcové kolesá s pneumatikami Xiaomi DuraGel odolnými voči prepichnutiu. Výhodou je aj zvýšený svetlá výška.

A teraz trochu k parametrom. Maximálna rýchlosť sa oproti iným e-kolobežkám zo stajne Xiaomi nezmenila, stále je na úrovni 25 km/h. Vďaka motoru s maximálnym výkonom 940 W tejto kolobežke nevadí ani jazda do 25-stupňového kopca, samozrejme, jazdec na nej by nemal presiahnuť hmotnosť 120 kg.

Obsah pokračuje pod reklamou

Výkonný motor a vysoký kapacita batérie zabezpečia, že na tejto e-kolobežke nebude problém zvládnuť na jedno nabitie až 70 km. Ak chcete krátkodobo využiť maximálne zrýchlenie, stačí zapnúť režim S+.

Poteší tiež certifikácia IP55, ktorá vám rozhodne pri zlých poveternostných podmienkach pomôže, aby vaša e-kolobežka ostala bez priameho poškodenia. Samozrejmosťou je už integrovaný stojan na státie.

Vpredu sa tiež nachádza výkonné LED svetlo, ktoré sa hodí najmä pri jazde v tme. Na riadidlách je praktický LED displej, ktorý poznáme už z iných modelov výrobcu. Ponúka základné parametre o aktuálnej rýchlosti alebo o zostávajúcej kapacite batérie.

Pozrite si

Séria Xiaomi 13 prepája svet smartfónov s fotoaparátmi Leica

Xiaomi Electric Scooter 4 Ultra príde v apríli aj na slovenský trh. Žiaľ cenu pre náš trh nemáme potvrdenú, no počas predstavenia kolobežky na MWC 2023 bola odhalená cena 999 eur. Bude taká aj na Slovensku?