Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Xiaomi predstavilo vlastné smart okuliare, nechýbajú im ani mega fotoaparáty

Xiaomi predstavilo vlastné smart okuliare, nechýbajú im ani mega fotoaparáty
Zdroj | Xiaomi
Michal Sobek
Xiaomi predstavilo vlastné smart okuliare, nechýbajú im ani mega fotoaparáty
Zdroj | Xiaomi
Zdroj | Xiaomi

Zdalo sa, že smart okuliare sú už takmer vymretý trend, ale niektoré spoločnosti sa tohto projektu nechcú vzdať, a tak tu máme nový pokus od spoločnosti Xiaomi. Mijia Glasses vyzerajú skutočne futuristicky a už na prvý pohľad dávajú o sebe vedieť, že sú smart.

Asi si pamätáte na skvelý projekt Google s jednoduchým označením Glass. V roku 2013 spôsobili riadny rozruch v technologickom svete, ale narazili na limity svojej doby, keď medzi najväčšie negatíva patrila výdrž batérie, ale aj tak pôsobili minimalisticky a elegantne.

Pozrite si

Okuliare Google Glass sú späť! Sú múdrejšie a majú aj USB-C port

Obsah pokračuje pod reklamou

Odvtedy sme sa nedočkali žiadnych smart okuliarov, ktoré by spôsobili taký rozruch ako vtedy Google Glass. Zrejme sa opäť čaká na spoločnosť Apple. Teraz to skúša ale Xiaomi. Dizajn je masívny a rozhodne sa neskryjú za bežné okuliare. Ich hmotnosť je 100 gramov, ale to by pohodlnému noseniu nemalo prekážať.

Všetky informácie sa zobrazujú na Micro LED displeji. Ten disponuje maximálnym jasom 3 000 nitov. Vo výbave nájdeme osemjadrový, bližšie nešpecifikovaný, procesor Qualcomm Snapdragon, ktorý spolupracuje s 3 GB RAM a 32-gigabajtovým úložiskom. Batéria sa usídlila na hodnote 1 020 mAh a nabíja sa magnetickou nabíjačkou s výkonom 10 W.

Určite vám neunikol modul s fotoaparátmi. Ten hlavný má rozlíšenie 50 Mpx a ešte k tomu Xiaomi pridalo aj 8-megapixelový senzor, ktorý disponuje až 15-násobným hybridným priblížením a k tomu sa pridáva aj optická stabilizácia. Zaujme tiež zaujímavá funkcia, kedy môžete urobiť fotografiu až 10 sekúnd pred stlačením tlačidla, aby vám nič neuniklo.

Zdroj | Xiaomi

Nejde však o len také hocijaké okuliare, ale je tu aj prítomnosť rozšírenej reality. Xiaomi to hlavne prezentovalo na real-time prekladači, keď sa s nejakou osobou zhovárate. Aktuálne to však funguje len pri čínskom a anglickom jazyku. Nechýba tiež Wi-Fi a Bluetooth. Pripojenie k smartfónu umožní používateľom rýchlo importovať fotografie, aplikovať šablónu alebo zdieľať obrázky.

Nejde však o žiaden koncept, ale reálny produkt, ktorý sa bude predávať na domácom čínskom trhu. Nepredpokladáme, že niekedy opustí hranice a na globálnom trhu sa ho zrejme nedočkáme. Predávajú sa na platforme Youpin, kde je cena stanovená na 2 699 juanov, čo je v prepočte zhruba 390 eur.

Zdroj